Tatil keyfinizi katlayacak aksesuarlar!

0

Herkesin bütün bir yıl hayalini süslediği yaz tatilinde, olmazsa olmazlarımız da yanımızdaki aksesuarlar. Eğer yanınızda ne kadar doğru ve ihtiyaçlarınıza yönelik aksesuar varsa, tatil keyfiniz de katlanarak artacak. Bu yazımızda, ücretleri çok da yüksek tatil aksesuarları sayesinde, yaz tatilinde hangi noktalarda keyfinizi katlayabileceğinizi anlatacağız.

İşte en iyi tatil aksesuarları!

Tatilde kendimizi, tatilin doğası gereği otel odasına ya da oturduğunuz eve kapatmıyorsunuz. Tatilde karşınıza çıkacak ilk sorun, yanınızdaki mobil cihazların şarjının bitmesi.

Kendimden bir örnek vermem gerekirse, sürekli yanımda powerbank taşıyan ben, yat turunda bir sefer powerbank almayı unutmuştum. Evet bazen bazı aksesuarlar hayatınızda her zaman işe yaramaz ama işe yarayacağı zamanda da tabiri caizse hayatınızı kurtarır.

Denizin ortasında telefondan müzik dinlemek, gittiğiniz yerlerin fotoğraflarını çekmek ve sosyal medya paylaşımları yapmak varken, kısaca oranın keyfini çıkarmak varken, priz ve adaptör aramakla geçireceğiniz o değerli dakikalar, tatilinizi bozmasın.

Siz siz olun, sırt çantanıza bir powerbank ve bir de 2. yedek kablonuzu taşıyın. Özellikle USB Type – C bağlantısına sahip telefon kullanıcılarının, kablolarını yanlarında taşımalarını tavsiye ediyorum.

Müziksiz tatil olmaz diyenlerden misiniz?

Eğer yolculuğunuzu otomobille yapmıyorsanız otobüs ve uçakla yolculuk yapıyorsanız, sizin için kulaklık olmazsa olmazlar arasında. Kulaklığı tatilde sadece yolculukla sınırlamak haksızlık olacaktır.

Özellikle tek başınıza güneşlenirken kulaklıkla müzik dinlemenin zevki paha biçilemez. Yazın kablolarla uğraşmamak adına, iyi bir kablosuz kulaküstü kulaklık alarak, müziği sürekli yanınızda tutabilirsiniz.

Kablosuz hoparlörler, kulaklık alternatifi değil. İdeal olan ikisine de sahip olmak. Özellikle ailenizle ya da arkadaş grubuyla yaptığınız etkinliklerde, istediğiniz müziği çalıp, yüksek sesle dinleyebilme özgürlüğü, tatil keyfini katlayacak adımlar arasında.

Mangal yaparken, sahilde otururken, havuz başında arkadaşlarla sohbet ederken, pek çok yerde kablosuz hoparlörleri kullanabilirsiniz. Özellikle havuz ve deniz kenarında kullanmayı düşünüyorsanız, suya karşı dayanıklı IP67 sertifikalı kablosuz hoparlörleri, ürünün desteklediği derinlik dikkate alınarak, havuzda bile kullanabilirsiniz.

Selfie çubuğu

Sosyal medya kullanımı o kadar arttı ve hayatımızın içerisine girdi ki, belki sırf sosyal medyada paylaşım yapmak için tatile çıkan kullanıcılar vardır. Hepimiz tatile gidince ya bireysel ya da sevdiklerimizle fotoğraf çekiliyoruz.

Özellikle kablosuz kumanda ile kontrol edilebilen selfie çubukları, yaz için oldukça ideal. Deniz kenarında elinizde güneş yağı varken ya da denizden – havuzdan ıslak ıslak çıkmışken, telefonla temas etmeden kumandasıyla selfie çekebilirsiniz.

Bu konforun yanında telefonunuzu titretmeden, kaliteli ve daha geniş açılı fotoğraflar çekmenizi de selfie çubukları sağlıyor.

4G WiFi mobil modem

Sadece akıllı telefonla yetinmeyen teknoloji severler için, yeni 4G WiFi mobil modemler de yaz için olmazsa olmazlar arasında.

Tatile gittiğiniz evde internet yoksa ya da gittiğiniz yerlerde internet olmadığında, hem tabletinizi hem bilgisayarınızı hem de diğer kişileri internete bağlayabiliyorsunuz.

Suya karşı dayanıklı kılıflar

Akıllı telefonlar için geliştirilen suya karşı dayanıklı kılıflar sayesinde, deniz ve havuzun içerisinde de telefonunuz yanınızda olabiliyor.

Ayrıca GoPro gibi bir aksiyon kameranız varsa, yazın çok daha ilgi çekici videolar çekmeniz için, aksiyon kameraları için özel yapılmış, suya karşı dayanıklı kılıfları almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Cevap bırakın