TasteMaker Restaurant Simulator İnceleme

0

Bir başka Tycoon türevi oyunla daha sizlerle birlikteyiz. Geçmişte Tycoon olarak anılan türün artık Simulator şekline bürünmesi ile “eski tat, yeni kutusunda!” diye ortaya çıkan içecek markası reklamları gibi hissediyoruz. Konuğumuz TasteMaker: Restaurant Simulator ile en güzel, en popüler, tıkır tıkır işleyen bir restoranın hayalini kurarak işe başlıyoruz.

Daha önce bu türü bilmeyenler için oyun kesinlikle sizi zorlayacak bir düzene sahip değil bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Amacımız kafenin duvarlarını örerek başladığımız yolda gelir – gider dengesini bir çizgide tutmak, stokları iyi kontrol ederek müşterilere zamanında ve uygun fiyata hizmet sunabilmek.

Bu aşamada dükkanınızı küçük adımlarla büyütmek, ek kat çıkmak, genişletip yeni alanlar (Aile salonumuz vardır esprisini yapmak serbest) oluşturmak, yerdeki karoları, duvarların boyasını, kapıyı- pencereyi değiştirip, çiçek ya da tablolar ile süsleyerek albenisi yüksek hale getirebilirsiniz.

Müşteriler dükkana girdikten sonra beklemeye, duruma göre öfleyip püflemeye ve yemeği gelmezse hızla çıkıp gitme aşamasına gelebiliyorlar. Bu noktada bu süreçten memnun kalırsa sizi iyi değerlendiriyor yıldız üstünden yorumla puan bırakıyor, hoşuna gitmeyen olaylar yaşamışlarsa da sizin için verip veriştirebiliyorlar.

Müşteriyi hoş tutma durumu salonunuzun kaliteli gözükmesi kadar tedarik zincirinde iyi bir gözlem yapıp stokları boş tutmuyor olmanız, salonda yeteri kadar çalışanınızın olması, tabak-bardak gibi zorunlu eşyaların müşteri sayısından az olmaması ve kirli olması durumunda yıkanırken sizi kurtaracak kadar olması gibi denklemleri de beraberinde getiriyor.

Bir noktadan sonra oyunda başarılı olan bireyler gerçekten yeterli kaynağı sağlarsa, uygun bir yerde restoran açsa işletebilir konuma gelirler diye düşünüyorum. Her şey oyunlar kadar kolay olsa diye de eklemek lazım =).

Yapım grafiksel açıdan sisteminizi yormayacak komplike düzeyde, sizi ise uzun saatler boyunca başında tutabilecek kadar pastellikte bir paletle ekrana sunulmuş. Objelerin tasarım aşaması dahil çoğu şey gerçekçilik kısmından uzak, karikatürize ve bir o kadar da tatlı bir havada.

Öğrenme ve uygulama eğrisi olarak oldukça kolay bir çizgiye sahip. Fakat restoran büyüdükçe, menüde yeni seçenekler açıldıkça işlerin karışması ve bir noktada sizi zorlayacak şekle gelmesi de kaçınılmaz.

Türü seviyor ya da merak ediyorsanız mutlaka denemenizi öneririz.

Cevap bırakın