Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Satın Alma RehberiTaşınabilir Şarj Üniteleri

  Taşınabilir Şarj Üniteleri

  Mobil telefon kullanmaya başladığımız ilk zamanlarda bir hafta giden şarj kullanım süreleri, ne zamandaki akıllı telefonlar hayatımıza girdi, neredeyse bir güne inmiş durumda. Artık şarj cihazları ile birlikte gezer olduk. Özellikle 3G ve Wi-fi ağlarını kullandığımızda ve eğer birazda oyun seviyorsak, bir günün tamamını bile çıkartamayan telefonlar kullanıyoruz.  Akıllı telefon bataryası konusunda, teknolojik olarak yapılan yenilikler, maalesef tam anlamı ile soruna çözüm olmuş değiller. Alternatif çözüm olarak imdadımıza taşınabilir şarj üniteleri yetişiyor.

  Bu yazımda, özellikle bu hafta sonunun Babalar günü olması sebebiyle, hediye seçenekleri arasında bir alternatif oluşturacağını düşündüğüm, taşınabilir şarj üniteleri konusunda bilgi vermek istiyorum.

  AGILE 2600 mAh Taşınabilir Şarj Ünitesi:

  AGILE-2600-mAh-Powerbank-Mavi-Taşınabilir-Şarj-ÜnitesiAGILE-2600-mAh-Powerbank-Mavi-Taşınabilir-Şarj-Ünitesi 2

  Agile taşınabilir şarj ünitesinin teknik özellikleri;

  Boyut (mm) : 79.3*25.30*32.20 mm
  Ağırlık (g) : 75g
  Kapasite (mAh) : 2600 mAh
  Çıkış : 5V 1000 mA
  Giriş Voltajı (V): 5.0V+5%
  Lithium Battery Limit Voltajı (V): 4.20V

  Özellikle gün içinde yoğun telefon kullanımının olduğu durumlarda, Agile şarj ünitesi imdadınıza yetişiyor. Tam dolu iken kendi kapasitesindeki telefonunuzu doldurabiliyor. Neredeyse tüm telefon markaları ile uyumlu olan şarj ünitesi eminim çok işinize yarayacak. Agile şarj ünitesinin 2600, 2900 ve 5200 mAh gibi farklı kapasite ve renk seçenekleri bulunmakta. Ürünün 2 yılda garantisi var.

   

  REMAX  3200 mAh Taşınabilir Şarj Ünitesi:

  Remax3200_orj

  Remax taşınabilir şarj üniteleri içinde, gerek boyutlarının küçük olması ve gerekse de kapasitesi sayesinde oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebileceğim bir cihaz. Cebinizde, çantanızda ya da elinizde rahatça taşıyabilirsiniz. Özellikle akıllı telefonlarda kullanılmakla birlikte istenildiğinde tabletler ve diğer dijital cihazlar için de kullanılabilir.

  Mp3 Player, Navigasyon, Bluetooth kulaklık vb. tüm cihazlarınızı, bu harici şarj bataryası sayesinde istediğiniz yerde, istediğiniz zaman şarj edebilirsiniz.  iPhone, Blackberry, HTC, Nokia, Samsung ve tüm cep telefonları ile uyumlu. Anahtarlık şeklinde olması sayesinde her yere rahatlıkla taşınabiliyor.

  Genel Teknik Özellikleri;

  Uzunluğu 11,5 CM, Genişliği 4 CM, Derinliği ise  1 CM

  Gerçek 3200 mAh kapasiteye sahip.

  3.7 V 1.5 A Çıkış ile hızlı şarj özelliği.

  Güvenli şarj için devre koruması.

  2 yıl ürün garantisi bulunuyor.

   

  REMAX  12000  mAh  taşınabilir Şarj Ünitesi:

   

  pr_01_381_min

  3200 mAh kapasiteli modeli yanında 12000 mAh ile daha uzun batarya tercihlerinde kullanılabilecek bir cihaz olarak öne çıkıyor. Değiştirilebilir kablosu sayesinde 5V ve 1A standartlarına uyan tüm cihazları şarj edebiliyorsunuz. Telefon, tablet, mp3 player, mp4 player, Navigasyon cihazları ve uygun diğer cihazları şarj edebiliyorsunuz. Çift USB girişi sayesinde aynı anda iki cihazla birlikte kullanabiliyorsunuz. Cihaz için aynı zamanda 2 yıl da garanti veriliyor.

   

  SONY 2800 mAh  Taşınabilir Şarj Ünitesi:

  sony2800tasinabilirsarjunitesi1

  Lityum-iyon polimer pil ile 2800 mAh pil kapasitesine sahip olan şarj ünitesi, 1,5 A çıkışı ile cihazınızı hızlı şekilde şarj edebiliyor. Kompakt ve hafif gövdesi ve canlı renkleri ile şık bir görünüme sahip. Bilgisayarınızın USB bağlantısından ya da eğer istenirse AC girişinden şarj edilebiliyor. Ayrıca micro USB kablosu ile birlikte geliyor.

  Teknik Özellikler
  Cihaz Boyutları (GxYxD mm) : 38,8 x 99 x 19
  Ciahaz Ağırlığı : Yaklaşık 84 g
  USB Çıkış Bağlantı Noktası Sayısı : 1
  Çıkış Kaynağı : USB 5 V 1,5 A Maksimum
  Pil Kapasitesi : Lityum-İyon polimer 2800 mAh
  Şarj Kaynağı : USB / AC
  Şarj Etme Süresi : Yaklaşık 3,5 saat (AC) ve yaklaşık 6 saat (standart USB bağlantı noktasından)
  Kullanım Sayısı : 1000
  Cihaz şarj süresi (5 V/1,0 A sabit) (Uygulamaya bağlı olarak değişir) : 60 dak.

  Taşınabilir şarj üniteleri, kullanım kolaylığı ile akıllı telefonlarda şarj sorununu çözme konusunda alternatif  olmuş durumda.

  Piyasadaki taşınabilir şarj ünitelerin konusunda, küçük bir gezinti için  linki takip edebilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN