Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımTasarımı İle Fark Yaratıyor: Huawei Ascend G7

  Tasarımı İle Fark Yaratıyor: Huawei Ascend G7

  Büyük bir ekran, performanslı bir işlemci, üst seviye kamera ve alışılagelmiş tasarım. Huawei Ascend G7’ye yakından bakıyoruz.

  Huawei Ascend G7, ilk olarak Eylül ayında gerçekleşen IFA fuarında tanıtıldı. Özellikle de tasarımı ile iPhone 6’ya çok benzemesi ve sahip olduğu donanım birleşenleri ile ilgi çeken Huawei Ascend G7, fuarın en ilgi çeken ürünlerden biri oldu.

   

  Huawei Ascend G7 4

  Peki nedir bu ürünü bu kadar özel kılan? Alüminyum çerçeve kullanan Huawei Ascend G7, tıpkı iPhone 6 ailesi gibi üst ve alt taraflarında plastik kapaklar kullanıyor. Kameranın yeri iPhone 6 gibi sol üst köşede. Arka kısma tamamen iPhone 6 ailesine benziyor. Yine de bu üründe bazı farklar olduğunu söylemeliyiz. Örneğin kenarlar yuvarlak değil. Ayrıca ekran kısmı, alüminyum çerçeveye hafif çıkık oturuyor.

  Bu esasında bir dezavantaj değil. Çünkü Huawei Ascend G7’nin malzeme kalitesi ve işçiliği gayet başarılı. 5.5 inç büyüklüğündeki ekran ne yazık ki 1280×720 piksel çözünürlüğünü destekliyor. Huawei, maliyetleri azaltmak için FullHD ekrandan vazgeçti. Yine de bu çözünürlük uygulamaları çalıştırmak ve videolar izlemek için yeterli. Ekranın renkleri oldukça doygun ve canlı.Buna karşın, üzerinde bulunan ve ekranın parlaklığını ayarlayan sensor, biraz gecikmeli çalışıyor. Dış ortamlarda bu sensoru kapatmak ve parlaklığı maksimuma getirmek gerekiyor.

  Huawei Ascend G7 3

  4 çekirdekli 64 bit işlemciye sahip

  Android 4.4 KitKat sürümüne sahip olan Huawei Ascend G7, 64 bit Snapdragon 410 işlemcisine sahip. Dört çekirdekli olan bu işlemci 1.2 GHz hızı ile birçok isteği karşılıksız bırakmıyor. Burada kullanılan belleğin boyutu 2 GByte. Bu esasında önemli bir avantaj. Çünkü bu sayede Android Ascend G7, Android 5.0 Lollipop geçişini sorunsuzca yapabilecek.

  Huawei ürünlerinin bir avantajı kullanımı oldukça basit olan Emotion UI 3.0 arayüzüne sahip olması. G7, birçok uygulamayı hiçbir gecikme yaşatmadan açabiliyor. En zayıf noktası ise grafik yongasının performansını sömüren yeni nesil oyunlarda zaman zaman takılmalar yaşatması.

  Huawei Ascend G7 2

  16 Gbyte’lık bir kapasiteye sahip olan Ascend G7, Micro SD kart sayesinde kapasitesini 32 GByte arttırabiliyor. LTE Cat 4 (150 Mbs) teknolojilerinin yanı sıra, 802.11n WiFi, Bluetooth 4.0, GPS ve NFC teknolojilerini destekliyor. 5 MP’lik bir ön kameraya sahip olan Huawei Ascend G7, özellikle arka tarafta yer alan 13 MP’lik kamerası ile fark yaratıyor. Otofokus hızının oldukça iyi olduğu bu kamerada çok hızlı bir şekilde fotoğraflar çekebilirsiniz.

  Çekilen fotoğrafların kalitesi oldukça iyi. Kontrast değerleri ve renkler de başarılı olduğunu söylemeliyiz. En zayıf noktası ise loş ortamlarda ortalama değerinin üzerine çıkamaması.

  Huawei Ascend G7 5

  Orta sınıfın en iyi temsilcilerinden biri

  Huawei Ascend G7, sahip olduğu Emotion UI 3.0 arayüzü ile inanılmaz kolay bir kullanım sunuyor. Birçok uygulamayı ve ayarlara anında erişime izin veren bu arayüz, kurulu olan eklentiler ile kullanıcısına ciddi avantajlar sunuyor. 3000 mAh’lik pil bir günlük kullanım için yeterli. Bu esasında önemli bir özellik. Çünkü daha önceki modellerde, birçok kullanıcı, pilden şikâyetçiydi. Unutmadan söyleyelim. Huawei Ascend G7’nin arka kısmında bir arka kapak yer almıyor. Dolaysıyla pil de değiştirilemiyor.

  Sonuç olarak Huawei Ascend G7, özellikle orta segmenti hedef alıyor. Kullanılan donanım birleşenleri, kullanıcıya ortalamanın üzerinde bir performans sunuyor. Tasarım ve işçiliğinin bir albenisi olması da önemli. Huawei Ascend G7, bu özellikleri uygun bir fiyat ile birleştiriyor. Yine de şunu söylemekte fayda var. Telefonu bir oyun konsolu gibi kullanmak isteyen kullanıcılar, başka seçeneklere bakmalarını tavsiye ederiz.

  Huawei Ascend G7

  Teknik Özellikler:

  İşletim Sistemi: Android 4.4.2
  Ekran: 5.5 IPS LCD
  Kapasite: 16 GByte
  Bellek: 2 GByte
  İşlemci: Dört çekirdekli 1.2 GHz Snapdragon 410
  Kamera: 13 MP arka, 5 MP ön

  Yeni Nesil TV Satın Alma Rehberi

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN