Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiTank mı Turing Phone mu?

  Tank mı Turing Phone mu?

  turing-phone

  Turing Robotic Industries adlı şirketin duyurduğu Turing Phone adlı aygıt, esasında bir akıllı telefon; ancak tank olduğu da iddia ediliyor! Çünkü bu aygıtın gövdesi, çelik ve titanyumdan daha güçlü bir metal olan Liquidmorphium’dan üretildi. Ancak bu cihazı benzersiz kılan sadece ultra-güçlü metal kasası değil; Turing Phone ile BlackBerry BES12 yazılımı üzerinden seviyesi oldukça yüksek bir gizlilik ve veri güvenliği formu sunuluyor. Özetle bu cihaz Android işletim sistemi üzerinden çalışan ek güvenlik yazılımı sunuyor.

  Tüm kişisel bilgilerin korunduğu, mobil kimlik özelliklerinin uçtan uca uygulandığı BES12, güvenlik konusunda gelişmiş bir yazılım durumunda. Hatta küresel ölçekteki bankalar tarafından kullanılıyor. Bu özellik beraberinde kredi kartı bilgilerine, seyahat güzergahlarına ve özel konuşmalara kadar hemen her türlü hassas bilginin güvende olduğu belirtiliyor. Yani hem dışı hem de içi oldukça güvenli bir akıllı telefon Turing Phone.

  turing-phone-1

  Cihazın donanım yapı taşları da oldukça iddialı. 5,5 inçlik Full HD ekrana sahip akıllı telefonda 2.5 GHz’lik saat hızına ulaşabilen Qualcomm Snapdragon 801 işlemci, 3 GB RAM, 3000 mAh batarya bulunuyor. 16 GB, 64 GB ve 128 GB depolama seçenekleri sunuluyor. İşletim sistemi için sürüm tarafından ise Android 5.1 Lollipop ile gelen modelin kamera özellikleri de gayet iyi: 13 MP arka/8 MP ön kamera şeklinde.

  Su geçirmezlik sertifikası IPX8, ivmeölçer, jiroskop, pusula gibi outdoor özelliklerine de sahip modelde ek olarak yakınlık, ışık, parmak izi, sıcaklık ve nem sensörleri bulunuyor. Bu oldukça güçlü ve donanım tarafında da son derece yetenekli akıllı telefonun fiyatı ise ABD için 610 dolardan başlıyor. Türkiye’de satılıp satılmayacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN