Tank gibi sağlam telefon: Sonim XP8

0

Bu akıllı telefon daha önce gördüklerinizden çok farklı…

Akıllı telefonlarda sağlamlık dendiğinde camının kolay çizilmemesi, su sıçramalarına karşı izolasyon gibi özellikler akla gelebilir, ancak konuyu çok daha farklı boyutlarda ele alan teknoloji şirketleri de var. İşte bu şirketlerden biri de Sonim. Çarpıcı bir izolasyon yapısı sunan akıllı telefon, gerek tasarımı, gerekse dayanıklılık adına sunduklarıyla adeta tank gibi. Üstelik teknik özellikleriyle de iddialı.

Zorlu koşullar için geliştirilen Sonim XP8, MIL-STD-810G askeri sertifikasına sahip. Ayrıca IP68 (suya dayanıklı) ve IP69K (doğrudan su spreyi) da mevcut. Özetle darbelere karşı dayanıklı olduğu gibi toz, şok, sıcaklık ya da yağmura karşı da korunaklı bir yapı vaat ediyor. Eldivenle veya ıslak elle kullanılabiliyor.

100 dB+ hoparlörleri ile gürültülü ortamlarda net bir iletişim olanağı sunan modelde bas-konuş özelliği de var; ayrıca kaza durumunda acil çağrı imkanı tanıyan SOS tuşu da öne çıkan ve ‘fark yaratan’ özellikleri arasında yer alıyor.

Standart teknik detayları arasında ise Qualcomm Snapdragon 630 işlemci, 5 inç Full HD çözünürlüklü ekran, 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı, 4.900 mAh pil kapasitesi, 12 MP arka/8 MP ön kamera bulunuyor. 30 saati bulan bekleme süresi diğer öne çıkan özellikleri arasında.

Cevap bırakın