Tank gibi sağlam harici disk ADATA HD830 tanıtıldı

0

5TB’ye kadar çıkan kapasitesiyle yeni ADATA HD830 her türlü veriyi güvenli bir şekilde saklamak ve taşımak için ideal seçeneklerden biri.

Dünyanın önde gelen yüksek performanslı DRAM ve NAND Flash depolama ürünleri üreticilerinden biri olan ADATA Technology, HD830 harici diskini tanıttı.

4K Ultra HD videoların ve yüksek çözünürlüklü pek çok farklı içeriğin gittikçe yaygınlaştığı günümüzde kullanıcıların depolama ihtiyaçları da giderek artıyor. 2TB, 4TB ve 5TB kapasite seçenekleri ile gelen harici disk ayrıca suya, toza, sarsıntılara ve darbelere karşı üstün koruma sunabiliyor.

ADATA HD830’un alüminyumdan üretilen sağlam dış gövdesi verilerinizi yalnızca darbelere ve yüksekten düşmeye karşı korumakla kalmıyor, 3000 kg’ye kadar basınca da dayanabiliyor.

IP68 suya ve toza dayanıklılık sertifikası bulunan ürün bunun yanında ABD Ordusu’nun MIL-STD-810G 516.6 standardını karşılıyor ve 1.22 metreye kadar olan yüksekliklerden düşmekten etkilenmiyor.

Sağlamlıkta sınırları zorluyor…

Cihazın üç katmanlı yapısı hem içeriden hem de dışarıdan yüksek koruma sunuyor. Siyah veya mavi renkli silikon dış kaplamanın, dayanıklı alüminyum gövdenin ve diski çepeçevre sararak koruyan şok emici iç katmanın birleştirilmesiyle üretilen HD830 ile kullanıcı verilerini güvende tutma konusunda son derece iddialı.

HD830’un şok alıcıları herhangi bir darbe algıladığında diskin çalışmasını durdurarak disk üzerindeki verilerin zarar görmesini engelliyor. Kullanıcılar şok koruma sisteminin devreye girdiğini harici diskin üzerindeki led ışığın kırmızı renkte yanıp sönmesinden anlayabiliyorlar. Tehlike atlatıldığında led ışık tekrar maviye dönüyor ve HD830 çalışmasına kaldığı yerden devam ediyor.

Cevap bırakın