Tanıtımına 1 yıl kala Galaxy S10’a dair ilginç iddia

0

Sonraki nesil Galaxy S serisi modelindeki güvenlik özelliklerine dair ilginç bir iddia kamuoyunda yer buldu.

Gözler henüz Samsung’un en yeni akıllı telefon modelleri Galaxy S9 ve Galaxy S9+ üzerindeyken ‘ileriye yönelik’ bazı haberler de gelmiyor değil. Söz konusu Android işletim sistemli akıllı telefonlarda Intelligent Scan adı verilen bir yüz tanıma teknolojisinin kullanıldığı biliniyor. Ortaya çıkan bazı iddialar ise söz konusu özelliğin önümüzdeki sene tanıtılacak Galaxy S10 modelinde farklı bir şekilde sunulacağına işaret ediyor. Evet, Galaxy S10 için henüz çok erken olduğunun farkındayız, ancak teknolojideki ilerlemenin son derece süratli olduğu da bir gerçek.

İddialar, İsrail merkezli bir şirketin S10 için geliştirildiği belirtilen kamera modüllerine ilişkin bilgilerin açığa çıkmasına dayanıyor. Buna göre geliştirilen 3D algılama fonksiyonu sunan kamera modülü, mevcut Galaxy S9 serisindeki Intelligent Scan’in yerini alabilir. Özellikle kamuoyu nezdinde Intelligent Scan teknolojisinin Apple’ın iPhone X’undaki Face ID kadar yüksek doğrulukta çalışmadığı yönünde, doğruluğu kesin olmayan bir takım spekülasyonlar var.

Daha efektif bir güvenlik…

Sonraki nesil Galaxy S serisi modelinde sunulabileceği düşünülen özellik, yüzü derinliği ile beraber algılayarak daha efektif bir doğrulama yapısı sunabilir. Özellikle mobil ödeme teknolojilerinin her geçen gün daha fazla talep görmesi ile birlikte Samsung’tan bu yöndeki güvenlik algoritmalarına yönelik bir dizi yeni adımın gelme olasılığı pek de az değil.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

 

Cevap bırakın