Tanışma uygulamalarındaki doxing tehditleri devam ediyor

0

Kullanıcıların konumu, iş yeri, adı, iletişim bilgileri gibi verilere erişim, onları siber saldırılara ve hatta fiziksel takiplere ve doxing saldırılarına karşı savunmasız bırakıyor…

Teknoloji, artık flört etmenin bir parçası haline geldi. Kaspersky araştırmacıları, bu eğilimin güvenlikle ilgili sonuçlarını ortaya koymak ve ne kadar güvenli olduklarını değerlendirmek için dokuz popüler flört uygulaması üzerinde derinlemesine inceleme yaptı. Kaspersky, araştırmaları için küresel kullanıcı tabanlarına sahip Tinder, Bumble, OkCupid, Mamba, Pure, Feeld, Her, Happn ve Badoo olmak üzere dokuz popüler ve yüksek puanlı flört uygulamasını analiz etti.

Bulguları 2017’deki araştırmalarıyla karşılaştırıldığında, özellikle veri aktarımı konusunda flört uygulamalarının teknik açıdan daha güvenli hale geldiği görülüyor. Bununla birlikte bu uygulamalar, kullanıcılar hakkında çok fazla kişisel bilginin ifşa edilmesi söz konusu olduğunda hala önemli bir risk teşkil ediyor ve eski kullanıcıları siber takip ve doxing gibi tehditlere karşı savunmasız bırakıyor.

Savunmasız bırakıyor

Kullanıcıların konumu, iş yeri, adı, iletişim bilgileri gibi verilere erişim, onları siber saldırılara ve hatta fiziksel takiplere ve doxing saldırılarına (toplanan özel bilgilerin kullanıcıyı utandırmak veya zarar vermek amacıyla halka açık hale getirilmesi) karşı savunmasız bırakıyor.

Cevap bırakın