Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  OyunTales of Kenzera: ZAU, oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor

  Tales of Kenzera: ZAU, oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor

  Bantu kültüründen esinlenen mistik diyarlarda geçen metroidvania türündeki yepyeni aksiyon-macera oyunu, içten hikayesiyle oyunculara farklı bir tecrübe yaşatacak

  Electronic Arts ve Surgent Studios, büyük bir kayıptan sonra umudu ve cesareti tekrar bulmayı konu alan, tek oyunculu aksiyon-macera platform oyunu Tales of Kenzera: ZAU’yu duyurdu. Surgent Studios’un kurucusu ve BAFTA adayı aktör Abubakar Salim’in, babasının kaybıyla ve video oyunlarıyla olan derin ortak bağıyla ilgili kişisel yolculuğundan ilham alan Tales of Kenzera: ZAU, ünlü aktörün babasıyla olan ilişkisine metroidvania türü bir aksiyon-macera platform oyunu ile hayat veriyor.

  Abubakar Salim, “Uzun bir süre yolculuğumu kederle iletmenin bir yolunu bulmakta zorlandım. Şimdi bunu Zau’nun Tales of Kenzera: ZAU’daki kayıp, büyüme ve iyileşme hikayesi aracılığıyla yapabilmek çok iyi hissettiriyor.” dedi. “Oyunlar benim için hikayeleri paylaşmanın en güçlü aracı. Beni bu büyülü dünyayla tanıştıran da babamdı. Onu, ilişkimizi ve sevgimizi bu deneyim aracılığıyla onurlandırmanın daha iyi bir yolu olabilir mi? Oyunda emeği geçen tüm ekibe son derece minnettarım ve gurur duyuyorum.”

  EA Originals etiketi altında yayınlanan ve Abubakar tarafından kurulan ve yönetilen Surgent Studios tarafından geliştirilen Tales of Kenzera: ZAU, oyuncuları, çok sevdiği babasını ölümün pençesinden kurtarma görevinde olan Zau’nun yerine geçmeye davet ediyor. Ölüm Tanrısı Kalunga’nın rehberliğinde ilerleyen Zau, savaşçı şamanın kozmik güçlerinden yararlanarak nefes kesen bir maceraya atılacak.

  Oyun 23 Nisan 2024’te PlayStation 5, Xbox Series X|S, Nintendo Switch ve PC’de Steam, Epic Games Store ve EA uygulaması aracılığıyla yayınlanacak.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN