Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürTag Heuer’den 1500 dolarlık akıllı saat

  Tag Heuer’den 1500 dolarlık akıllı saat

   

  tag-heuer-monaco-24

  Önde gelen saat üreticilerinden Tag Heuer da giyilebilir teknoloji trendine kayıtsız kalmamış ve bu alanda girişimlerde bulunulacağı açıklanmıştı. İsviçreli şirketin Carrera serisine bir akıllı saat dahil edeceği duyurulurken fiyatının da 1800 Amerikan Doları seviyesinde olacağı kaydedilmişti.

  Genellikle pahalı bir saat markası olarak kabul edilen Tag Heuer’in geliştirilecek akıllı saatin fiyatının pek de ucuz olmayacağı biliniyordu ama yeni bir gelişme, fiyatının bir miktar gerilemekle birlikte yine de servet noktasına ulaşıyor olduğuna işaret etti. Şirketin CEO’su CEO Jean-Claude Biver tarafından USA Today’e yapılan açıklamaya göre Tag Heuer marka akıllı saatlerinin fiyatı 1500 Amerikan Doları olacak. Özetle nihai rakam 1500 dolar.

  ‘Biz Apple değiliz…’

  Öte yandan Biver, amaçlarının Apple ile rekabet etmek olmadığını vurguluyor. ‘Biz Apple değiliz, bir saat markasıyız’ diyen CEO, akıllı saatlerinin Apple Watch ile benzer özelliklere sahip olacağını ama yeni nesil teknolojilere meraklı premium müşteriler için lüks bir saat geliştirildiğini vurguladı. Google ve Intel ile gerçekleştirilen işbirliği neticesinde gelen akıllı saat modelinden yaklaşık 1000 adet üretileceği de verilen bilgiler arasında.

  Ekran_Resmi_2015-11-09_12_00_53

  Arayüzü değiştirilebilecek

  Çoğu akıllı saat gibi Tag Heuer akıllı saati de kablosuz olarak akıllı telefonlara bağlanabilecek. Adım sayar özelliği, arayüzü değiştirebilme gibi özelliklere ek olarak dayanıklı bir model olacağı şirketin en önemli ismi tarafından dile getirildi.

  Kısa süre içinde satışta

  Akıllı saat kısa bir süre içinde ABD’de satışa sunuluyor. Önümüzdeki cuma gününe (13 Kasım 2015) kadar da Avrupa pazarında günyüzüne çıkıyor. Türkiye’deki seçkin Tag Heuer mağazalarından ilgili modelle ilgili daha fazla detay alabilir, siparişlerine dair görüşebilirsiniz.

      Not: En üstteki görsel temsilidir.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN