Tabletlere yönelik ilgi artıyor

0

Pandemi süreci ile evde çok daha uzun saatler kalınmasıyla birlikte taşınabilir cihazlara yönelik ilginin arttığı görülüyor. Özellikle tabletler, hücresel bağlantı özelliği ile yoğun şekilde tercih ediliyor.

Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle oluşan sürecin etkileri her alanda görülmeye devam ediyor. Casper markasının yaptığı araştırmaya göre tablet ve dizüstü bilgisayarlara yönelik talep yüzde 20-30 civarlarında artmış durumda.

Toplumun büyük kesiminin evde kalması, çalışma koşullarının değişmesi, uzaktan eğitim ve görüntülü konuşma ihtiyacının artmasıyla birlikte taşınabilir elektronik cihazlara olan ilgi arttı. Özellikle tabletlerde hücresel bağlantı gibi özellikler tercih ediliyor.

Bununla birlikte masaüstü bilgisayarlara yönelik talep de yüzde 10 arttı. Aynı araştırma ‘masaüstünde de’ ihtiyaçların karşılandığına işaret ediyor özetle.
ABD’de daha düşük maliyetli dizüstü bilgisayarlara talebin yüzde 20-40 arasında yükselişte olduğu da kaydedilenler arasında yer alıyor.

Normalleşme ne zaman başlayacak?

COVID-19 aşısı için çalışmalar dünyanın her yerinde yoğun şekilde devam etse bile sürecin normalleşmesinin uzun zaman alacağı biliniyor. Son olarak araştırmayı gerçekleştiren Casper markası, devam eden bu şartları ürün geliştirmede önemli bir etken olarak göz önünde bulundurduğunun altını çiziyor.

MediaMarkt’ta satışa sunulan tablet modellerini daha yakından incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın