Symantec LifeLock’u satın aldı

0

mobile-symantec-wallpaper

Norton güvenlik yazılımları ile tanınan Symantec, bir diğer güvenlik odaklı şirket LifeLock’un satın alındığını duyurdu. Aynı zamanda dijital kimlik deneyimi üzerinde yoğunlaşan LifeLock’un 2 milyar 300 milyon bedelle satın alındığı belirtildi.

LifeLock, kimlik hırsızlığı alanında önde gelen markalardan biri. Şimdiye kadar 10 milyona yakın kimlik hırsızlığı bildirimi gönderen şirket, sunduğu etkili çözümlerle bundan böyle Norton’un mobil tarafta daha fazla yenilik sunup geliştirilmesi için Symantec’e katkıda bulunacak. Öte yandan 4,5 milyona takın kullanıcıya sahip LifeLock, artan gelirleriyle dikkat çekiyordu, en son olarak 660 milyon dolar gelir elde ettiğinin altı çiziliyor.

Symantec, 2016’da önemli satın alım ve satışları ile bir teknoloji şirketine göre ortalamanın çok üzerinde defa gündeme geldi. Geçtiğimiz aylarda Blue Coat adlı güvenlik yazılımı şirket, 4 milyar 650 milyon dolar karşılığında satın alınmıştı. Yine aynı dönemde veri depolama biriminin satışı, 8 milyar dolar karşılığında gerçekleşmişti. Symantec son satın alımla satış gelirinin büyük kısmını yeni satın alımlarla değerlendirmiş oluyor.

Siber güvenlik yazılımlarına yönelik teknoloji şirketleri, masaüstü koruma yazılımlarıyla birlikte mobil tarafa artan düzeyde ilgi göstermeye devam ediyor. Bu alanda satın alımlar gerçekleştiren öncü şirketler, ayrıca kendi bünyelerindeki çalışmalarla daha etkin çözümler sunarak mobil güvenlik konusundaki potansiyel kullanıcıların ilgisini çekmeye devam ediyorlar.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın