Nintendo Switch için Farklı ve Renkli Aksesuar Seçenekleri

0

Uzun bir aradan sonra Nintendo, Türkiye’deki macerasına devam ediyor. Firmanın son konsolu Nintendo Switch ve 3DS ailesinin satışları resmi olarak ülkemizde başladı. Bu yazımızda hibrit yapısıyla dikkat çeken hem elde oynanabilen hem de televizyona bağlanabilen Switch için aksesuar seçeneklerini sunacağız. Yazımıza başlamadan önce Nintendo Switch’i bu adresten daha detaylı inceleyip satın alabileceğinizi belirtelim.

Switch için Farklı Renkte bir Aksesuar

Öncelikle dört kişilik oyunlar için ya da yedek amaçlı ek bir kumandaya ihtiyacınız varsa Nintendo Switch Joy-Con öneriyoruz. Sağ ve sol için ayrı satılan bu ürünü alırken hangisine ihtiyacınız varsa ona göre seçim yapın. Bu adreste sol için tasarlanan kumandayı 449 liraya satın alabilirsiniz. Bilindiği üzere Joy-Con’ların klasik joypad’e göre daha etkileşimli özellikleri var.

switch
Farklı renkler, oyuncuların karışmasını engelleyebilir

Joy-Con Kayış

Ürünün kutusundan çıkan bu kayış, Joy-Con’ları tabletten ayırdığınız zaman hem onları bileğinizde sabitlemek hem de üst tuşlarını kullanmanız için gerekiyor. Eğer bu ürüne zarar vermiş ya da kaybetmişseniz çözümü var. Daha çarpıcı bir renk olan sarı seçeneği ile özel kayışı bu adresten 78.99 liraya temin edebilirsiniz. Sarı renk ile en azından oyuncuların karışmasının önüne geçersiniz.

8bitdo
iOS, Android, Windows ve Switch uyumlu küçük ve kaliteli bir joypad

Farklı bir kumanda

Daha uzun soluklu oyunlarda performansınızın yüksek kalması için ileri seviye bir kumanda tercih edebilirsiniz. Bunun için Nintendo’nun resmi Pro Controller’ı oldukça başarılı ve piyasada mevcut. Ben size buna alternatif olarak taşıması daha kolay bir ürün önereceğim. 8Bitdo NES30 Pro Controller, küçük, şık, ergonomik ve son derece işlevsel bir model. iOS, Android, Windows, MacOS ve Switch ile çalışan bu küçük joypad’in analog kalitesi oldukça iyi. Ürünün ortalama satış fiyatı 260 lira. Eğer elinizde Xbox One, PS3 ya da PS4 joypad’i varsa ve bunları Switch’inize tanıtmak istiyorsanız 8Bitdo’nun kablosuz bluetooth adaptörünü de deneyebilirsiniz.

adaptör
PlayStation 3, 4 ve Xbox One joypad’lerinizi bu aparatla Switch’inize bağlayabilirsiniz

Son olarak da genel birkaç aksesuardan bahsedip yazımızı tamamlayalım. Konsolu dock’una takıp çıkartırken ne yazık ki tasarım kaynaklı bir çizilme riski var. Bunu da telefonlardakine benzeyen uygun bir çizilmez / kırılmaz cam ile halledebilirsiniz. Konsolunuzu yanınızda taşımak istediğinizde ekranı korumalı olmadığından uygun bir taşıma çantası edinmenizde yarar var. Type C bağlantısı kullanan Switch için uzun ve kaliteli bir ikinci kablo almanızı da öneririz. Bu sayede şarjdayken daha rahat oynama şansınız olacaktır. Ortalama 5 saat pil ömrü sunan konsolun şarj süresini uzatmak için de yüksek kapasiteli bir powerbank almayı düşünebilirsiniz. Elbette oyunlarını dijital alanlar için MicroSD kart seçeneklerini atlamayın. En az 32 GB önereceğimiz MicroSD kart seçenekleri için bu adresi ziyaret edebilirsiniz. Daha hızlı bir kart seçerseniz oyun yükleme sürelerinin belirgin şekilde kısalacağını unutmayın.

Cevap bırakın