Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürSwatch ve Fossil’in ilk akıllı saatleri ile tanışın

  Swatch ve Fossil’in ilk akıllı saatleri ile tanışın

  swatch-touch-zero-one

  Türkiye’nin en çok tanınan saat markalarından İsviçreli Swatch ve ABD’li Fossil’in akıllı saat pazarına girecekleri resmi olarak açıklanmıştı. Her iki şirketin ilk akıllı saat modellerin günyüzüne çıktı.

  Saatlerinin yanı sıra bir giyim markası da olan Fossil’in tüketici elektroniği alanına girişi anlamı da taşıyan akıllı saatinin görüntüsü ortaya çıkarken, ilgili saatin tasarım detayları net şekilde açığa çıkmış oldu. Android Wear işletim sistemi ile geldiği görülen akıllı saate dair daha önceki resmi bilgi ise çipleri konusunda Intel tarafından desteklendiğiydi. Aşağıda görselden anlaşılacağı üzere yuvarlak bir formla gelen Fossil akıllı saatinde siyah renkte deri kayış dikkat çekiyor. İlgili modelin Aralık ayında satışa çıkması bekleniyor.

  Ekran_Resmi_2015-08-24_10_11_33

  Swatch ise dünyanın en çok satan saat markası olarak biliniyor. Pazarın yaklaşık 5’te 1’ini elinde bulunduran şirketin tarihindeki ilk tüketici elektroniği ürünü İsviçre’de düzenlenen bir etkinlikte ilk kez sahne aldı. Aşağıda yer alan görseli ile birlikte teknolojik saatin model ismi ve bazı detayları açığa çıktı.

  Ekran_Resmi_2015-08-24_10_10_56

  Akıllı saat Swatch Touch Zero One adıyla geliyor. Spor görünümlü modelde dikdörtgen tasarım ve Swatch’ın dijital saatlerine benzerlik ön planda. Saatin adım sayar, kronometre, Bluetooth gibi özelliklerine ek olarak voleybolcular için geliştirilmiş bazı özelliklerinin de olduğu kaydediliyor.

  Alkış yoğunluğunu ve miktarını ölçebilen akıllı saat, akıllı telefon üzerinden sizi motive edecek bir sanal koç ile yine spora yönelik kuvvetli özellikler sergiliyor.

  Swatch CEO’su Nick Hayek, yaptığı açıklamada bu modelin bir başlangıç olduğunu ifade ederken şirketin gelecekte akıllı saatlere yönelik yatırımlarının artarak devam edeceğini belirtiyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN