Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürSusadığınızı hatırlatan akıllı termos ile tanışın

  Susadığınızı hatırlatan akıllı termos ile tanışın

  smart

  Susadığınızda gidip bir bardak su içmek en iyisi ama kimi durumlarda bu basit eylem, sağlıklı yaşamın gerektirdiği seviyenin çok altında gerçekleştirilebiliyor. Yoğun çalışma atmosferi, günlük koşuşturmacalar derken su tüketimi gereğinden daha az seyirde gerçekleşiyor. İşte bu konuya odaklanan ilginç bir aygıtın satışlarına başlandı: Thermos Smart Lid.

  Thermos Smart Lid, basit bir cam termosun üzerindeki teknolojik kapak sayesinde ilginç bir fonksiyon sunuyor. Su içmeyi unutmanın önüne geçiyor. Bunun için de sensörler ve akıllı telefon eşleşmesini, elbette bir mobil uygulama ile birlikte çalışıyor. Çalışma prensibi son derece basit; mobil uygulama iOS cihazına (Android uygulaması da yolda) yükleniyor. Ardından akıllı termosla eşleştirildikten sonra uygulama size su içeceğiniz zamanları hatırlatıcı bildirimler gönderiyor. Termosunuzda ne kadar su kaldığı görülüyor, vb…

  Ekran_Resmi_2015-10-26_11_44_45

  Bu ilginç aygıtın en önemli özelliği ise ‘günlük 8 bardak su yeterlidir’ önermesine kesinlikle uymaması. Thermos, beslenme konusunda uzmanlaşmış bir danışmanlık şirketi olan Exos ile işbirliği çerçevesinde kullanıcıya özel su programı sunuyor. Bunun için uygulamaya kilo, yaş, aktivite sıklığı gibi bilgiler giriliyor ve ne kadar su içmeniz gerektiği bilgisi ekrana geliyor.

  Bu noktada hatırlatılması gereken bir diğer unsur da ‘su içmenin önemi.’ Yaygın bir kanı olan suyun içecekler ve çorba gibi besinlerden de temin edildiği, bardak bardak su içmenin o kadar da önemli olmadığı bilgisi uzmanlara göre yanlış bir bilgi. Saf su içmek vücut için kritik önem taşıyor. Bu nedenle de bol su içmek gerekiyor. Bol su içilmek suretiyle daha iyi bir cilt, toksinlerin atılması ve hatta aşırı yeme isteğinin önlenmesi gibi artıları da cabası.

  Thermos Smart Lid’in Kasım ayında ABD için yaklaşık 60 dolar fiyat etiketi ile satışlarına başlanacağı açıklandı. Haberin devamında ürünle ilgili tanıtım videosunu da görebilirsiniz. İyi seyirler.

  [vsw id=”quFYnvzxtHw” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN