Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımSürekli Yanınızda Taşımak İsteyeceksiniz : Sony MDR-1R

  Sürekli Yanınızda Taşımak İsteyeceksiniz : Sony MDR-1R

  Sony’nin yeni kulaklık ailesi MDR-1R, ergonomisi , işçiliği, malzeme kalitesi, zengin özellikleri ve kaliteli ses performansı ile fark yaratıyor.
  Sony MDR-1R, tasarımı ile tüm gözleri üzerine çeken profesyonel bir kulaklık seti. Oldukça geniş kulak yastıklara sahip olan MDR-1R, kafaya çok iyi oturuyor. Gözlük takan kişiler bu tarz ürünlerde çok dikkatli yaklaşıyorlar. Genelde ürünler uzun süre kullanıldığında ciddi rahatsızlıklar verebiliyorlar. Sony MDR-1R, bu kişileri de düşünmüş olmalı ki kafa üstü yastıklara (basıncı azaltan yastıklar) da ciddi bir önem verdi. MDR-1R her türlü kullanıcının çok uzun süre herhangi bir rahatsızlık duymadan müzik keyfinin yaşayabileceklerini söylemeliyiz.

  Sony MDR-1R 3
  231 gr ağırlığında olan bu ürün isteğe göre katlanabiliyor. Bu esasında önemli bir özellik. Çünkü bu ürün sadece Studio kulaklık olarak değil günlük kullanım için de kullanılabiliyor. Beraberinde 2 x 120 cm uzunluğunda iki kablo veriliyor. Akıllı telefon kullanıcılarını da düşünen Sony, kablonun üzerinde bir mikrofon ve ses ayar düğmesini unutmadı. Yine de özel olarak kaplanan ve düğümlemeyi engelleyen kablonun yeteri kadar uzun olmadığını düşünüyoruz. Bez ’den bir taşıma çantasının verilmesi ise iyi düşünülmüş bir özellik. Müzik setine bağlamak için, ekstra bir adaptör ne yazık ki verilmiyor.

  Sony MDR-1R
  Sony MDR-1R ailesini iki farklı modele daha sahip. MDR-1RB olarak adlandırılan diğer model Bluetooth teknolojisi ile kendisini farklılaştırıyor. MDR-1RNC ise dış sesleri filtreleyen Noise Cancelling teknolojisi ile birlikte geliyor. Sony MDR-1R’nin beğendiğimiz bir özelliği düşük ses kaynaklarından bile güçlü bir ses verebilmesi. Doygun ve çok güçlü bass sesleri bu üründe ne yazık ki alınamıyor. Buna karşın MDR-1R, sesleri oldukça temiz ve doğru veriyor.
  Siyah ve kırmızı renklerinin hakim olduğu MDR-1R’nin büyük bir bölümü sentetik bir maddeden oluşuyor. Fakat burada yapılan işçilik gerçekten görülmeye değer. Kafa üstündeki ve kulağı saran yastıklar deri ile kaplı. Kulak yastığın uyguladığı basınç, kullanıcıya herhangi bir rahatsızlık vermemesi iyi düşünülmüş bir özellik. Bu ürünü kışın bir şapkanın üzerinden de takılabilmesi önemli bir artı.

  Sony MDR-1R 2
  40 mm sürücüler ile müzik keyfi
  MDR-1R sert ve hafif 40 mm sıvı kristal polimer film diyaframa sahip. High Definition 40 mm sürücüler hızlı bas tepkisi için geniş havalandırma deliklerine sahip. Bu sürücüler 4 Hz ile 80 kHz arasında bir frekans spektrumu oluşturuyorlar. Bunun anlamı yüksek çözünürlüklü ses (105 dB’lik gürültü oranı, 24 Ohm Empedans ) sinyallerin oluşturulması. MDR-1R ile yüksek çözünürlüklü ses ile kaliteli sesin en küçük ayrıntılarının tadını çıkarabilirsiniz. Müzik tutkusu sinyalden hoparlöre her bileşeni birleştirirken, dijital yükseltme gibi gelişmiş teknolojiler üstün dinleme deneyiminin oluşturulmasına yardımcı oluyor.

  Sony MDR-1R 4
  Tabi Sony, MDR-1R’nin detaylarına da çok önem veriyor. Kullanılan silikon halkalar sayesinde ürünü kafanıza göre ayarlarken rahatsız edici seslerden uzak duruyorsunuz.
  Unutmadan söyleyelim. MDR-1R, tamamen izole bir yapıya sahip değil. Ses seviyesini abartmadığını sürece dış sesleri duyabiliyorsunuz. Aynısı müzik dinlerken için de geçerli. Ses seviyesini en üst noktaya getirmediğiniz sürece yanınızdaki kişiler rahatsızlık duymazlar.

  Sony MDR-1R 6
  Yaptığımız testlerde Sony MDR-1R’nin oldukça kaliteli, zengin ve detaylı sesler verdiğini gördük. Bass sesleri gayet başarılı. Fakat burada çok aşırı ve tok bir bass beklemek yanlış olur. Klasik müzik sevenler bu ürünü kesinlikle çok sevecekler.
  Sony MDR-1R, gerek rahat kullanımı gerekse de kaliteli ses performansı sayesinde üst seviye bir kulaklık sistemi olduğunu bize gösterdi. Sonuç olarak oldukça kaliteli bir kulaklık arayan kullanıcılar , Sony MDR-1R ile yanlış yapamayacaklarını söylemeden edemeyeceğiz.

  Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için burayı tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN