Super Mario Run gelirlerine dair yeni bilgiler paylaşıldı

0

super-mario-run-media-trend

Super Mario Run, son dönemin dikkat çeken mobil oyunu. Nintendo’nun merakla beklenen yapımının ilginç özelliği ise ilk 3 seviye sonrasında devam etmek için ödeme gerçekleştirilmesinin gerekmesi. Yoğun eleştiri alan bu durum, ilginç sonuçları da beraberinde getiriyor…

Oyunun ilk 4 gün rakamları üzerinden aktarılan bilgiye göre 25 milyon kullanıcı tarafından (sadece App Store’dan) indirilen Super Mario Run için oyun meraklılarının yüzde 8’i ilk 3 bölüm sonrasında ödeme yaparak devam etti. Bu da 21 milyon dolar harcandığı anlamına geliyor. Super Mario Run’ın gerek Nintendo’ya gerekse mobil uygulama mağazasına önemli gelir sağladığı anlaşılıyor.

Öte yandan Super Mario Run’ın ücretli içerikler sunulması konusunda gelecekte herhangi bir yenilik sunmayacağı kaydediliyor. Nintendo’nun bu yönde açıklaması mevcut.

Özetle oyunda daha fazla yeni bölüm ve ilerleme ile Toad Rally bileti haricinde ücret karşılığı sunulan bir artı bulunmuyor. Bunun mobil oyun meraklılarının eleştiri oklarını alan bir diğer konu olduğunu da belirtelim. Tüm bunlara karşın Super Mario Run, 2016’nın en çok ilgi gören mobil yapımları arasındaki yerini şimdiden almış durumda. Bununla birlikte Pokemon GO kadar sükse yaratmadığı da açık.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın