Super Mario Run fırtına gibi başladı

0

super-mario-run-media-trend

Araştırma şirketi Sensor Tower’a göre Super Mario Run, ABD’nin de aralarında bulunduğu birçok ülkede, daha çıkmasının üzerinden 1 gün geçmemesine karşın en çok indirilen mobil oyun konumunda. Tam bir ifadeyle çıkmasının üzerinden 7 saat geçmesine karşın 1 numaraya yerleşmeyi başardı bu ücretsiz yeni oyun. Diğer yandan ücretli içerikler de söz konusu, dolayısıyla Nintendo’nun yaklaşık 40 milyar dolarlık mobil oyun endüstrisinden hatrı sayılır bir pay elde etmesi güçlü bir ihtimal.

ABD’de ilk sıraya yükselmesi büyük bir başarı, bununla birlikte Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 60’ın üzerinde ülkede mobil uygulama mağazalarından indirilebiliyor. Almanya, Hollanda, Meksika, Guatemala ve Kolombiya’da da en çok hasılat yapan uygulama durumunda.

screen-shot-2016-09-07-at-1-11-47-pm-930x487

Super Mario Run, Nintendo tarihinde önemli bir yere sahip. Yayıncının geleneksel oyun karakterlerini koruyarak, ayrıca yapımı kendi oyun sistemlerinde oynanabilecek şekilde sunarak ciddi bir ‘koruma’ stratejisi izledi. Uygulama mağazaları üzerinden sunulmasının bu noktada önemi büyük, çünkü yeni bir strateji anlamı da taşıyor.

2016’nın son günlerinde çıkan Super Mario Run’ın Pokemon GO’yla birlikte yıla damgasını vuracak mobil oyunlardan biri olmasına şimdiden kesin gözüyle bakılıyor.

Super Mario Run’a dair gündemde öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın