Super Mario Run Android’e geldi

0

super-mario-run

Super Mario Run oyunu, geçtiğimiz aralık ayında ilk olarak iOS cihazlar için yayınlanmış, Android için ise kullanıcıların bir süre daha beklemeleri gerektiği, çalışmaların devam ettiği belirtilmişti. Ancak çeşitli kademelerde görülen süreç aksamaları beraberinde popüler Nintendo kahramanının konu edildiği mobil oyunun Android arenasına dahil olması iOS yayınından 4 ay sonrasını buldu.

23 Mart 2017 itibarıyla Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlere indirilebilir özellik kazanan yapım, Google Play Store’dan ücretsiz olarak yüklenebilir durumda. Söz konusu tarihte oyunun Android’e geleceği geçtiğimiz günlerde de resmi olarak duyurulmuştu.

Öte yandan Super Mario Run oyununun tüm dünyada aynı anda kullanıma sunulmadığının altı çiziliyor. Yapım, ilk etapta ABD’de indirilmeye başlandı, devamındaki ülkelerle süreç devam etti.

Bazı ‘istenmeyen’ detaylar

Detaylar ise tıpkı iOS için konuşulduğu gibi, birkaç bölüm aşıldıktan sonra oyuna devam edebilmek için ücret ödemek gerekiyor, oldukça tartışma yaratan bu özellik ve diğer oyuniçi satın alım fonksiyonları sayesinde Nintendo geride kalan süreçte 50 milyon doların üzerinde kazanç elde etmişti.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri anbean aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın