Super Mario oyuncuları buna dikkat!

0

ekran-resmi-2016-12-19-13-58-20

Super Mario Run, tüm zamanların en önemli mobil oyun trendlerinden biri olmaya aday. Dünyanın birçok ülkesinde en çok indirilen, hatta en çok gelir elde eden uygulama olmayı, sadece birkaç günde başaran yapım, keyifli dakikalar geçirmek için en sık oynanan oyunlar arasında. Ancak ilginç bir detayının öne çıktığı, hatta ‘dikkat edilmesi gereken bir unsur oluştturduğu’ da aşikar. Super Mario Run’ın oynanması için internet bağlantısının sürekli olarak aktif olması gerekli. İşin daha da ilginci oyunun veri tüketimi konusunda hiç de mütevazı olmaması…

Super Mario Run, 1 saatlik oyun sonrasında ortalama 50-60 MB veri tüketimine neden oluyor. Bu durumda günde 100 MB üzeri veri tüketimi ihtimali ortaya çıkabiliyor. Ortalama 1 GB veri paketine sahip bir kimse için Super Mario Run, paket aşımının nedeni olabilir gibi görünüyor. Günde birkaç saat oynandığında ise sadece iki haftada 5 GB’a yakın veri tüketimi söz konusu olabilir.

Tüm bu ‘yüksek’ rakamların ana aktörü ise Nintendo’nun yoğun talebi karşılayamaması. Oyun, dünyanın her yerinde, çok fazla kişi tarafından oynandığı için sunucular yetersiz kalabiliyor ve bağlantı kopuyor; yeniden bağlantının kurulması ise fazla veri tüketimi gibi bir sonucu meydana getiriyor. Bu nedenle oyun meraklılarının kullanım alışkanlıklarını gözden geçirmelerinin gerekli olduğu kaydediliyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın