Street Fighter 5’te ilginç gelişme

0

Capcom, beklenen kararı verdi ve popüler dövüş oyunun içerisinde yer alan sponsorlu reklamları kaldırdı. İşte detaylar…

 Street Fighter 5 içerisinde, bir süre öncesine kadar “sponsorlu içerik” olarak adlandırılan reklamlar gösterilmeye başlanmıştı. Oyuncuların memnuniyetsizliklerini içeren sayısız geri bildirimin ardından oyunun yapımcısı Capcom, beklenen kararı verdi ve popüler dövüş oyunun içerisinde yer alan sponsorlu reklamları kaldırdı.

Capcom, Street Fighter 5 içerisinde uyguladığı sponsorlu reklamlar nedeniyle eleştiriyordu. Reklamlar ring zemininde, dövüşçü kıyafetlerinde ya da ring ekranlarında gözükecek şekilde ayarlanıyordu. Pek çok kullanıcı, bu durum nedeniyle oyunla arasına mesafe koymuş ve tepkisini dile getirmişti.

Uzun süredir gösterimde olan ilk ve tek reklam, Capcom’un kendi organizasyonlarından bir tanesi olan “Capcom Pro Tour” reklamıydı. Ancak Capcom’u, reklamları kaldırmaya iten tek sebebin kullanıcı geri bildirimleri olmadığı öğrenildi.

Buna göre şirket, ellerindeki reklam materyallerinin azalması ve yeni reklam taleplerinin olmaması nedeniyle, oyun içi sponsorlu reklam gösterimi projesini askıya almak durumunda kaldı.

Sponsorlu içerik sürecinin yeniden ele alındığı ve oyuncu geri bildirimleri doğrultusunda revizyonunun devam ettiği ifade ediliyor. Yani tam anlamıyla, Capcom bu projesinden vazgeçmiş durumda değil ve makul çözüm arayışlarını devam ettiriyor.

Gelecekte Street Fighter 5 oyun içi reklamları yeniden gösterilmeye başlanabilir. Serinin prodüktör ekibi arasında yer alan Yoshimori Ono, sponsorlu içerik sürecinin kullanıcı geri bildirimleri doğrultusunda güncellemeye devam edildiğini doğruladı.

Cevap bırakın