Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürStrava ile dünyanın en fit şehirleri belli oldu

  Strava ile dünyanın en fit şehirleri belli oldu

  WEB_Feature_Rando_Strava-710x472

  Türkiye’de özellikle bisiklet sporuyla ilgilenenlerin yakından tanıdığı bir servis Strava. Mobil uygulama ve internet sitesi üzerinden katedilen mesafe, segment kayıtları gibi verilerin toplanmasını sağlayan, üstelik bazı cihazlar sayesinde sağlıkla ilgili detayları da tüm bu verilere eklemleyebilen Strava,kendi veritabanı kaynaklı ilgi çekici bir bilgiyi kamuoyuyla paylaştı.

  Buraya tıklayarak tüm detaylarına ulaşılabilen bilgilere, dünyanın birçok ülkesinde Strava kullanıcılarının istatistiklerinin çıkarımınını ortaya koyuyor. Strava Insights adı altında sunulan istatistikler koşu ve bisiklet dallarında ikiye ayrılıyor. Örneğin Londra’daki bisiklet severler kaç km yol almayı başarmışlar, bu mesafenin ne kadarlık kısmı eğimli arazide, hedeflenen mesafesini kaç kişi tamamlayabilmiş gibi sorulara yanıtlar veriliyor. İlginç bir rekabet kaynağı da tam bu noktada ortaya çıkıveriyor…

  strava

  Örneğin İtalyanın tarihi şehirlerinden Milano’daki kullanıcılar mı daha fazla yol katetmişler yoksa Avustralya’nın modern mimarisi ile tanınan şehri Sidney mi? Ya da hangisi daha başarılı bir performans sergilemeyi başarmış… İşte bunun gibi yeni rekabet kanallarını doğuran en son Strava paylaşımı, oldukça renkli bir platform olarak tanınan ağı daha da zenginleştirmeyi başarıyor.

  En fit şehir Londra

  Peki veriler neleri gösteriyor? Belli başlı bir okumadan sonra en fit şehrin Londra olduğunu söyleyebilmek mümkün. Buradaki bisiklet kullanıcıları çok daha formda görünüyor. Diğer ilginç istatistikler arasında Amsterdam ve Paris’in en hızlı ortalama süratle bisiklet kullanılan şehirler olduğu, Londra’nın ise en uzun mesafe katedilen şehir olarak öne çıktığı dikkatlerden kaçmıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN