Steve Jobs’un iş başvuru formu rekor fiyata satıldı

0
Apple’ın kurucularından Steve Jobs’un 1973 yılında yaptığı bir iş başvurusuna dair form rekor denilebilecek bir fiyata satıldı. İşte detaylar…
Apple’ın kurucularından Steve Jobs şüphesiz teknoloji dünyası açısından önemi yüksek olan isimlerden. 2011 yılında hayata gözlerini yuman teknoloji dünyasının duayenlerinden Jobs, hala çeşitli filmlere konu olmaya, önemli sözleriyle ilham vermeye, en nihayetinde ise birçok farklı şekillerde gündeme gelmeye devam ediyor.
Bu noktadaki son örnek ise 1973 yılında yaptığı bir iş başvuru formunun rekor fiyata satın alınması oldu. Form, çeşitli detaylarıyla kamuoyunda ilgi uyandırdı.
1973 tarihli iş başvurusu, o zamanlar 18 yaşında olan Jobs’un meslek ararken vurguladığı kısımları göz önüne seriyor. Üniversiteyi bırakmadan yapmış olduğu bu başvuruda bilgisayar ve hesap makinesi kullanabildiğini yetenekleri arasında gösterdiği dikkatlerden kaçmıyor. Üstelik ayrıntılar bununla sınırlı da değil…

Steve Jobs’un iş başvuru formundaki özel yetenekler bölümünde ise elektronik teknolojisi veya teknoloji mühendisliği şeklindeki ibarelere yer verdiği görülüyor. Peki bu tarihi belge kaç bin dolara satın alındı?

Ve bu tarihe tanıklık etmiş ilginç iş başvuru formu bir müzayede 174 bin 757 dolar karşılığında satın alındı. Londra’da yaşadığı kaydedilen Apple ve Steve Jobs hayranı bir internet girişimcisinin satın aldığı belge için başlangıç fiyatı 5 bin dolardı.
Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Cevap bırakın