Steve Jobs iPhone için ‘Geri Tuşu’ istemiş…

0

Zamanında iPhone için Apple’ın kurucularından ve uzun yıllar CEO’luğunu üstlenen Steve Jobs’ın aklındaki tasarım kullanılsaydı bugün iPhone’da Home tuşunun yanında bir de geri tuşu yer alacaktı…

Apple’da 19 yıl boyunca tasarımcı olarak çalışmış Imran Chaudri’nin, Brian Merchant’ın iPhone’un geliştirilme aşamasını anlatan “The One Device – The Secret History Of The iPhone” adlı kitabında Apple’ın CEO’su ve kurucusu Steve Jobs’ın iPhone’da geri tuşu istediğine dair ifadeleri bulunuyor.

Cihazın ilk tasarımında herhangi bir tuş bulunmuyorken daha sonra home tuşunun gerekli olduğuna karar veren ekip ilerleyen günlerde Jobs’ın telefona geri tuşu ekleme isteğiyle karşılaşmış. Kitaba göre Chaudri, Jobs ile bu durumu konuşup iPhone’da ikinci bir tuş olmaması gerektiğine dair ikna etmiş.

Apple mühendislerinin iPhone’un gizli tarihini anlattığı “The One Device – The Secret History Of The iPhone” kitabı piyasaya sürüldü. Kitaba ilgi duymanız için bir Apple hayranı ya da iPhone kullanıcısı olmanız gerekmiyor. Teknolojiye ve tarihine karşı bir ilginiz varsa bu kitabı okumanız önerilir. Tarihin en önemli cihazından birinin nasıl geliştirildiğine dair oldukça ilginç bilgiler barındıran kitabın Türkçe’ye ne zaman çevrileceği henüz net değil. İngilizce olarak Amazon’dan satın almak mümkün.

Cevap bırakın