SteelSeries’ten yeni ses teknolojisi

0

İlk global espor ekipman markası SteelSeries, yeni ses teknolojisi Sonar’ı oyunseverlerin kullanımına sundu. Her marka kulaklık ve ses cihazı ile kullanılabilen Sonar, içerisinde bulundurduğu teknolojilerle oyuncuların oyun performanslarını artırmaları konusunda önemli bir rol oynayacak.

İlk global espor ekipman markası SteelSeries, yeni bir teknolojiyi oyunseverler ile buluşturdu. Uzman ses mühendisleri tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda oluşturulan yeni ses teknolojisi Sonar, oyunseverlerin oyun deneyimlerini ve performanslarını artırmayı amaçlıyor.

Sonar, ilk defa oyuncuların tüm ses detaylarını yöneterek rakipleri görme ihtiyacı olmadan oyun esnasında erken tespit edilebilmesini sağlıyor. Özellikle savaş oyunlarındaki yeniden doldurmaların, ayak seslerinin ve bomba seslerinin daha iyi duyulmasına imkan tanıyor. Sonar teknolojisine entegre edilen Parametrik EQ, oyun içerisinde yer alan özel oyun içi seslerin yükseltilmesine veya azaltılmasına olanak sunuyor.

Kişiselleştirilmiş ses ayarları yapılabilecek

Oyun mücadelesi esnasında çeşitli kanallar üzerinden ekipteki oyuncular ile iletişimde kalmak oyun performansını büyük ölçüde etkiliyor. Sonar ses mikserinde bulunan ses işleme özelliği oyun ve sohbet kanallarının ayrı ayrı ayarlanmasını, ses düzeylerini birbirlerinden bağımsız olarak karıştırılmasını ve kulaklıklara eş zamanlı olarak sesin gönderilmesini sağlarken, Sonar’ın Virtual 7.1 Surround Sound özelliği ve özel ses algoritmaları da sinema benzeri bir ses deneyimine ulaştırıyor.

Ses mühendisleri ile FaZe, OG ve SKT T1 takımlarında yer alan profesyonel oyuncular tarafından geliştirilen Sonar, birçok ince ayar oluşturmayı da sağlıyor. Daha iyi bir oyun deneyimi sunan Sonar ses teknolojisinde yer alan ‘Ön Ayar’ paneli profesyonel oyuncuların geri dönüşleri ile geliştirildi. Sesteki bas ve tiz ayarlarının pratik bir biçimde yapılabildiği ön panelde oyuncular kişiselleştirilmiş ses deneyimine ulaştırıyor.

Cevap bırakın