SteelSeries her mouse tutuş şekline uygun ekipmanlar sunuyor

0

SteelSeries, tüm yaygın mouse tutuş şekillerine uygun oyuncu mouse seçenekleri sunuyor.

Kullanım amacı veya sıklığı fark etmeksizin tüm bilgisayar kullanıcılarının kendilerine özgü bir mouse tutuş biçimi bulunuyor. Bu tutuş biçimleri avuç içi tutuşu, parmak ucu tutuşu ve pençe tutuşu olarak üç gruba ayrılıyor. Bilgisayar başında geçirilen zamanın konforunu ve oyunda performansı artırmak için, kullanıcıların kendi tutuş biçimlerini tanıyarak buna uygun doğru ekipmanları seçmesi büyük önem taşıyor. Tüm ekipmanlarında olduğu gibi mouse üretirken de kullanıcıların istek ve kullanım şekillerini önceliğine alan SteelSeries, mouse koleksiyonunda birçok farklı modeli bulundurarak her tutuş şekline göre ürünlerini kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Avuç içi (Palm) tutuşu, kullanıcıların tüm avuçları ile mouse gövdesini kavrayıp mouse anahtarlarına işaret ve orta parmaklarının neredeyse tamamı ile bastıkları bir tutuş biçimidir. Mouse tutuş biçimleri arasında en yaygın olarak kullanılan ve en konforlu tutuş biçimi olarak bilinmektedir. Bu tutuş biçiminin dez avantajı, mouse tıklamaları sırasında isabet oranını azaltmasıdır. SteelSeries’in performans yıldızı Rival 5 oyuncu mouse’u, avuç içi tutuşun avantaj ve dez avantajlarını lehine çevirmek için üretildi.

Parmak ucu (Fingertip) tutuşunu sevenlere Aerox 3

Parmak ucu (Fingertip) tutuşu basitçe, kullanıcıların avuç içlerinin mouse gövdesine değmeden yalnızca parmak uçları ile mouse anahtarlarını kavradığı tutuş biçimi olarak tanımlanıyor. Kullanım yaygınlığında ikinci sırada yer alan ve tüm tutuş biçimleri arasındaki en yorucu tutuş biçimi olması dezavantajı bulunan bu tutuş biçimi güçlü bir mouse kontrolü sağlıyor. Geçtiğimiz günlerde 2022 versiyonlarını duyurduğu Aerox 3 mouse, hafifliği ve üstün performansı ile parmak ucu tutuş biçimine uygun olarak üretiliyor.

Cevap bırakın