Steam’deki No Man’s Sky iadelerine ek destek

0

20160812162651_1-930x523

No Man’s Sky, 2016’nın merakla beklenen video oyunları arasında gösteriliyordu. Tüm zamanların en iyisi gibi yüksek-iddialarla çıkışını gerçekleştirdi. Ancak dalga dalga yayılan bir hızla ‘beğenilmedi’, eleştirmenlerin topa tuttuğu oyun için dijital oyun mağazalarındaki yorumlar, eleştiriler ve incelemeler de korkunçtu. Beğenenler olduğu gibi yapımın yeni bir hype (gereğinden fazla iyi gösterilen) vakası olduğu sonucu da çoğu kesim tarafından kabul gördü.

Yapıma ilişkin ilginç gelişmelerden biri de Steam platformunda yaşandı. Oyun, dijital oyun indirme mağazası üzerinden rekor seviyede indirildi ve rekor seviyede de ‘iade’ edildi. Politika olarak 2 saat oynanma ve toplam 70 saat oyunu bilgisayarda bulundurma hakkını aşmayan tüm yapımların koşulsuz iade edilebildiği Steam, bu noktada yoğun talebe karşılık bir açıklama yayınladı ve işlemin sorunsuz şekilde devam edeceği ifadesi kullanıldı. Dikkat çeken detay ise bulundurma süresinin aşılması halindeki taleplerin de değerlendirileceğinin belirtilmesi. Bu sayede olarak 2 saat oynanma ve toplam 70 saat oyunu bilgisayarda bulundurma sürelerini aşan oyun severler de söz konusu yapımın iadesi için talepte bulunabilecekler.

Açıkçası Steam’in bu ek bilgilendirmesi, platformun da yapıma ilişkin olumsuz görüşü şeklinde yorumlanabilir. Steam, oyuncular açısından bir tür iletişim ağı olma maiyetine de sahip oluşuyla biliniyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın