StarCraft Remastered duyuruldu

0

maxresdefault

Starcraft oyununu hatırlayanlar için güzel bir haberimiz var. Efsanevi yapımın yenilenmiş versiyonu, yaz aylarından itibaren Windows PC ve Mac’ler için yayınlanacak. İşte oyun dünyasına heyecanlandıran detaylar…

Nostalji severler için geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir duyuru adeta kalp atışlarını hızlandırdı, aniden takvime şöyle bir bakılma ihtiyacını güdüledi. Tüm zamanların en önemli video oyunlarından Starcraft’ın yenilenmiş bir versiyonla ve ‘Starcraft Remastered’ adıyla yaz aylarında yayınlanacağı duyuruldu.

Oyun firması Blizzard tarafından yapılan duyuru, yapımın Windows PC’lerin yanı sıra Apple Mac’ler için de yayınlanacağı detayıyla yüzleri güldürdü. Peki yenilenen yapım neler vaat ediyor?

Öncelikle geliştirilmiş grafiklerin ve özellikle kaplamalarda daha iyi detyların söz konusu olduğunu belirtelim. 1998 yılına dair kökenlerin, 4K ve Full HD çözünürlüklü olarak oynanabileceği de aktarılan detaylar arasında. Beklenildiği üzere günümüz görüntü teknolojilerine uyum öne çıkan detay durumunda.

Ekran Resmi 2017-03-26 18.16.04

Yenilenen oyundan bir kare…

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Blizzard’ın CEO’su, oyun meraklılarının 20 yıldan sonra keyif alacakları bir Starcraft deneyiminin sunulması için görsellerin, seslerin ev çevrimiçi desteğeinin modernize edildiğini ifade etti.

İlginç bir detay olarak bir Starcraft ek paketi (DLC) olan olarak StarCraft: Brood War da oyuna eklenmiş olarak gelecek.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın