STAR WARS Republic Commando İnceleme

0

Günümüzde Nintendo Switch’in hayatımıza kattığı mobil oyun deneyimi ciddi anlamda harika bir deneyim. Cihazın kendisinden çok büyük beklentiye girmediğiniz her noktada sizi önemli ölçüde şaşırtabiliyor. Bu yazının ana kahramanı STAR WARS Republic Commando’yu aslen PC üzerinde oynamıştım. 2005 yılında XBOX ve PC için çıkış yapan, muazzam derecede iyi bir STAR WARS oyunu olarak 2021’de PS4 ve Nintendo Switch kısmında tekrar karşımıza çıkıyor olması da benim gibi aynı içerik ile tekrar karşılaşacak kişiler için değişik bir tecrübe. Bu noktada PS4 yerine Switch’in yapabildiklerini görmek adına farklı bir konsolda deneyimlemek istedim.

Yeni nesil FPS oyunları ve günümüzde çıkan diğer yapımlara göre 2005 yılının grafik çizgisi Nintendo Switch’i çok zorlamayan fakat oldukça da iyi gözüken bir durumda. Hala tekrar oynanabilir ve sizi tatmin edebilir akıcılıkta. Oyunu zaten biliyorsanız hiç zorlanmayacağınızı ve Switch tarafında da hızlıca kendinizi bu aksiyona entegre edebileceğinizi söyleyebilirim. Eğer daha önce Republic Commando’yu oynamadıysanız çok kısa özetle, yanınızda yer alan farklı yeteneklere sahip yapay zekalı 3 takım arkadaşınız ile birlikte lineer bir senaryo kurgusu içinde bir macera yaşıyorsunuz. Günümüzde FPS tipi ve bu kalitede, senaryo odaklı ve sizi aksiyonun içinde tutan, aynı zamanda da güçlü bir deneyime maruz bırakan STAR WARS oyunlarını sık görmüyoruz.

Grafiklerin ve ambiansın size kattığı her noktada PC ve XBOX döneminde yaşadığınız her deneyimi aynen taşır nitelikte. Eksiği yok, mobil olma açısından fazlası var diyebiliriz. Ekranın elde taşınma kısmında ufak olmasından belki şikayet edebilirsiniz fakat düzenli olarak Switch üzerinde oyun oynamaya başladığınızda bu kısımda da akışkanlıklar yerini alacaktır. Şu an bile oynasanız en favori STAR WARS oyunları arasında hemen yerini alabileceğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Yerleşik bir sistemin dışında istediğiniz yerde çantanızdan çıkartıp aksiyona kaldığınız noktadan devam edebilme tadı Switch’in en önemli özelliği diyebiliriz. STAR WARS Republic Commando da bu konuda üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor.

Cevap bırakın