Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerOyunStar Wars oyunları

  Star Wars oyunları

  Şu sıralar hemen hemen her kulvarda bir Star Wars çılgınlığıdır gidiyor. The Force Awakens’in gelmesi ile birlikte sinema salonlarına akın ettiğimiz Star Wars evreni için evlerimizde ise Battlefront ile o atmosferi soluyoruz. Geçmişe baktığımızda Star Wars temalı birçok oyun görmek mümkün. Peki bunlardan en başarılı olanları hangileri dersiniz? Sizler için en başarılı bulduğumuz oyunları sıraladık.

  5- Republic Commando
  Sık sık Star Wars evrenindeki güç çatışmaları ile karşımıza çıkan Lucas Arts bu kez StormTrooper olarak bizi Klon savaşlarının ortasına salıyor. Uzun zamandır Jedi olarak çarpışmaya alıştığımız formatın dışına çıkmayı hedefleyen Lucas Art standart FPS mantığını oyuna getirdiği bir kaç yenilik ile süslüyor. Republic Commando diğer Star Wars oyunlarına nazaran farklı bir kulvarda ilerlemişti. Taktiksel FPS türünde olan ve 2005 yılında karşımıza çıkan yapım zaman olaraksa Klon Savaşları döneminde geçiyordu. Sahip olduğu özellikler dışında taktik unsurunun Republic Commando’yu öne çıkardığını söyleyebilirim.

  maxresdefault

  4- Star Wars: Battlefront 1 ve 2
  Pandemic Studios ve EA Games ortaklığında geliştirilen Star Wars: Battlefront 1 ve 2 çıktığı dönemde büyük yankı uyandırmıştı. Modern savaş oyunu dinamiklerini Star Wars evrenine uygun bir şekilde ele alan Pandemic Studios, yaptıkları bu iki oyun ile hem kara savaşlarına hem de hava savaşlarına odaklanmıştı. Zengin içeriği ile Star Wars dünyasındaki farklı gezegenlerde savaştığımız her iki yapımda sonra çıkacak olan bir çok Star Wars oyununa ilham kaynağı oldu.
  VGDAG4K

  3- Star Wars: Knight of the Old Republic 2
  Obisidian Entertainment tarafından geliştirilen ve LucasArts tarafından 2004 yılında piyasaya sürülen ve Knights of the Old Republic serisinin ikinci oyunu olan KotOR II, aldığı puanlar ile gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri olarak gözüküyor. İlk oyunda yaşananlardan beş yıl sonrasını ele alan yapım durdurabildiğimiz taktiksel savaş modu ile eğlenceli bir oynanışa sahipti Yaptığımız seçimlere göre Sith ya da Jedi tarafına yakın olmamız da cabası. Oyunda filmin özünden gelen bir çok ırk bulunuyor. Bunlar arasında Chiss, Cyborg, Human, Miraluka, Mirialan, Rattataki, Sith Pureblood, Twi’lek ve Zabrak’lar gibi çeşitli farklı ırklar mevcut. Sınıflarımız arasında ise tabi ki Jedi Knight, Jedi Consular, Trooper, Smuggler, Sith Warrior, Sith Inquisitor, Bounty Hunter, Imperial Agent bulunuyor.

  unnamed

  2- Star Wars: Jedi Knight 3
  Jedi Academy olarakta bilinen ve Raven Software tarafından geliştirilen Jedi Knight 3, hala en iyi duello sahnelerine sahip Star Wars oyunları arasında yer alıyor. jedi ve Sith olabildiğimiz hikaye modu dışında online kısımlarıyla da ses getiren oyun hem FPS ve TPS bakış açısından oynanabiliyordu. Işın Kılıcı kullanmanın bu denli keyifli olduğu yapım hala popülerliğini koruyan bir yapıya sahip.

  star-wars-jedi-knight-jedi-academy2

  1- Star Wars: Knight of the Old Republic
  Oyun dünyasında ilk’ler genelde başarısız olduğundan oyunun kötü olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak oyun oldukça güvenilir ellerden çıktığı için bu ön yargıyı kafanızdan atabilirsiniz. Oyunu RPG kavramının babası olan ve Baldur’s Gate, Neverwinter Nights gibi ödüllü RPG’leri yapan Bioware firması yapmış. Bu yüzden oyunun kutusundaki Bioware amblemi bile oyunu almanız için geçerli bir sebep. İkinci oyunun aksine Bioware tarafından geliştirilen Knight of the Old Republic’in ilk sırada olması için birçok neden var. Öncelikle hep hayalini kurduğumuz Star Wars temalı o RPG dünyası ile ilk olarak KotOR’da karşılaşmıştık. Galaktik İmparatorluk’tan 4000 yıl önce geçmesi ile verenin öncesi hakkında birçok detaya ulaşabildiğimiz yapım ayrıca birbirinden önemli karakterlere sahipti. Karakterimizin ne tarafa yatkın olduğunu belirleyeceğimiz seçimler ve sürükleyici hikayesi ile hala her Star Wars hayranının oynaması gereken oyunlar arasında yer alıyor.
  star-wars-knights-of-the-old-republic

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN