Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerOyunStar Wars: Battlefront satış rakamları açıklandı

  Star Wars: Battlefront satış rakamları açıklandı

  star-wars-battlefront

  FPS türündeki oyun Star Wars: Battlefront’un son üç aydaki satış rakamları, yapımın geliştirici firması DICE tarafından açıklandı. Oyunun 13 milyon adetlik satışı geride bıraktığı kaydedildi. Yayıncısı Electronic Arts için Star Wars: Battlefront akıllı bir yatırım gibi görünüyor.

  Konuya ilişkin açıklamada bulunan Electronic Arts CEO’su Andrew Wilson, geçtiğimiz ay geride kalan tatil sezonunu birden fazla platformda inanılmaz oyunlarla milyonlarca oyuncunun birbirine bağlandığı bir dönem olarak nitelendirdi. Bu açıklamayla Noel tatilinin oldukça verimli geçtiğine işaret etti. Ayrıca şirket, DICE tarafından yapılan açıklamaya ilişkin 13 milyon adetlik Star Wars: Battlefront satışını resmi olarak doğruladı.

  star-wars-battlefront

  Electronic Arts için Star Wars temalı bir oyunu piyasaya sunmak bir riskti. Çünkü Disney’den büyük bütçeli oyunlar için alınan Star Wars lisansı yüksek segmentli bir maliyet anlamı taşıyordu. Elde edilen satış rakamları, başarılı bir hamlenin gerçekleştirildiğini açıkça ortaya koyuyor. Öte yandan Star Wars: Battlefront için özel olarak tasarlanan PlayStation 4 versiyonunun satış rakamı da açıklandı. Bu satış rakamının 1 milyon olduğu kaydedildi.

  Yarış devam ediyor

  Geçtiğimiz aylarda sadece Sony değil Microsoft (Xbox) ve Nintendo da çok sayıda bundle’ı (oyun+ oyun temalı konsolu bir arada sunan özel teklifler) tüketicilere sundular. Örneğin Microsoft, Fallout 4, Madden NFL 16, Halo 5 gibi oyunlar için özel teklifleri ile dikkat çekti. Nintendo da Super Mario odaklı çeşitli bundle’larla konsol oyun pazarında öne çıktı.

  Media Markt’taki konsol ve oyunlara yakından bakmak için buraya tıklayabilirsiniz. İyi oyunlar…

  Gelişmeler, aktarmaya devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN