Star Wars: Battlefront 2 VR yayınlanacak mı?

0

Birkaç ay önce Star Wars: Battlefront 2 için bir VR desteğinin söz konusu olduğu gündeme gelmişti. Hatta Sony PlayStation sayfasında da konuya ilişkin bazı bilgiler, daha sonra ‘bir hata olduğu’ belirtilse de yer almıştı. Oyunun arkasındaki şirketler DICE ve Criterion Games’in doğruladığı bilgi, oyun meraklılarını heyecanlandırmıştı. Böylesine iddialı bir yapımın sanal gerçeklikle zenginleştirilmiş bir versiyonu son derece çarpıcı olacaktı, ancak son açıklamalar hayal kırıklığıyla dolu…

Criterion Games’in önde gelen isimlerinden John Stanley’e bir röportajda VR oyununun akıbeti soruldu, yanıt şu şekilde gerçekleşti: “VR yok.”

Diğer yandan VR’ın kendileri için önem taşıdığını ifade eden Stanley, EA CEO’suna ithafen sanal gerçekliğin oyun endüstrisinin geleceği için büyük rol üstleneceğini belirtti. Yine de Star Wars oyununun VR versiyonu için ufak bir umut vermekten dahi kaçındı.

Açıklamalar hemen gündemde yer edindi, geçtiğimiz yıl ilk Battlefront’un Sony PlayStation VR’a (PS VR) gelen kısa ama etkili bir kısmının oyun dünyasındaki etkisi sonrası son gelişmeler kafaları karıştırırken PS VR sahipleri en azından kısa bir mod beklentisi içindeydi.

Kasım’da çıkıyor

Battlefront 2, 17 Kasım’da PC, PS4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek. Bir VR setinin içinde olmasa da joystick ve klavye sesleriyle yapımı deneyimlemek, oyun meraklıları için heyecan verici olacak.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın