SpotMini 2019 ikinci yarısında satışa sunulacak

0

Köpek şeklinde robot SpotMini hakkında bilgiler aktaran Boston Dynamics şirket sözcüsü, satışların 2019 ikinci yarısında başlayacağını kaydetti. İşte detaylar…

Boston Dynamics’in 90’ların ilk yarısından günümüze devam eden ilginç robotların geliştirilmesine yönelik çalışmalarının önemli çıkış noktalarından biri için tarih verildi. Japon SoftBank’ın alt kuruluşu olan Boston Dynamics, geliştirilme çalışmaları zaman zaman yayınlanan kısa videolarla kamuoyuyla paylaşılan robot köpeği SpotMini’nin 2019 yılının ikinci yarısında satışa sunulacağını açıkladı. Süpriz duyurunun, bu alanda (hayvan şeklinde) robot geliştiren irili ufaklı firmalar için ilham verici olduğuna şüphe yok.

SoftBank tarafından satın alınmasının ardından ilk kez bir tüketici ürünü satışı gerçekleştireceğini duyuran robot şirketi, böylelikle seri üretim için de stratejisini gözler önüne sermiş oldu.

SpotMini hakkında bilgiler aktaran şirket sözcüsü, bir miktar ürkütücü olduğu yönünde eleştirilen robotun tasarımında iyileştirmelerin gündeme geldiğini ifade etti, ayrıca üçüncü parti yazılım geliştiriciler ile sürdürülecek iş birlikleri ile daha fazla sayıda uygulamanın SpotMini ile entegre şekilde çalışacağı kaydedildi.

Dikkat çekici gelişme

Robotun endüstriyel alanda birçok farklı kullanım senaryosuyla gündeme gelebileceği ifade ediliyor. Uzmanlara göre robot, oldukça zorlu işlerde görev alabilecek kadar yüksek bir yetenek potansiyeline sahip.

Bakalım robotik endüstrisi açısından dikkat çekici bu gelişmenin devamında başka hangi gelişmeleri gündeme gelecek?

Cevap bırakın