Spotify’dan iki iddialı yenilik

0

Dünyanın en çok kullanılan müzik akışı uygulaması Spotify, ‘Messenger için Grup Çalma Listeleri’ özelliğini kullanıma sundu. Ayrıca uzun yıllardır beklenen bir adım olarak Windows Store’daki yerini aldı.

Spotify, internet kullanıcıları tarafından sevilen ve sıkça kullanılan Messenger uygulaması üzerinden arkadaşlarla çalma listeleri oluşturmak için keyifli bir deneyim sunan ‘Messenger için Grup Çalma Listeleri’ özelliğini müzikseverlerle paylaştı.

‘Messenger için Grup Çalma Listeleri’ ile kullanıcılar, arkadaşları ile yeni Spotify çalma listeleri oluşturabiliyor ve ortak listelerini yaratmak için kolayca güç birliği yapabiliyor. Partiler, yolculuklar ya da yeni favorileri bir araya toplamak için ideal olan Grup Çalma Listeleri kullanıcıların, ortak liste hazırlamalarını ve sevdikleri müzikleri paylaşmalarını eskisinden çok daha kolay hale getiriyor.

Spotify Windows Store’a geldi

Öte yandan Spotify, faaliyet gösterdiği 60 ülkede Windows 10 ve Windows 10 S’ler için Windows Store’lardan indirilebileceğini duyurdu. Aslında Spotify’ın uzun zamandır bir Windows uygulaması (Win 32) vardı. Ancak artık Spotify, Windows Store’dan da uygulama olarak indirilebilecek.

Spotify uygulamasını Windows Store’lara getirmek üzere Microsoft ile yapılan işbirliği, Spotify’ın müzikseverlerin diledikleri şekilde ve diledikleri yerde müziğin tadını çıkarmalarını mümkün kılmayı amaçlayan vizyonunun bir parçasını şeklinde yorumlandı.

Dijital dünyaya dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın