Spotify’dan araç içi cihaz: Car Thing

0

Çevrimiçi müzik servisleri arasında önde gelen şirketlerden biri olan Spotify, Car Thing adlı yeni cihazını duyurdu. İşte detaylar…

Spotify uzun zamandır kendi üretimi olan bir donanım ürünü ile kullanıcıların karşısına çıkmayı planlıyordu ve beklenen sonunda gerçekleşti. Car Thing adı verilen cihaz, adından anlaşılacağı üzere araçlara yönelik olarak geliştirildi.

Çevrimiçi müzik servisleri arasında önde gelen şirketlerden biri olan Spotify, kendi üretimi olan donanımlar ile sektörde yer almayı amaçladığı günden bu yana bir takım ürünler üzerinde çalışmalar yapıyordu. Sonunda beklenen donanım üretildi; Car Thing model ismiyle gelen cihaz, adından da anlaşılacağı gibi araçlara özel olarak üretildi. Söz konusu donanım, araç içerisinde Spotify keyfini sonuna kadar yaşamak isteyenler için tasarlandı. Bunun yanında donanım içerisinde sesli asistan da bulunduğunu söylemeden geçmeyelim.

“Hey, Spotify” tanıdık geldi değil mi?

Dairesel bir ekrana sahip olan Car Thing, sahip olduğu ekran üzerinde hangi müziğin çaldığını gösteriyor ve bunun yanında çalma listesini başlatmak adına üzerinde hazı tuşlar yer alıyor. Ayrıca cihaza “Hey, Spotify” şeklinde seslenildiğinde ise sesli asistan aktif hale geliyor ve bu şekilde komut almak için hazır halde bekliyor. “Hey Siri”yi anımsatmadı değil. Sesli komut ile dinlenmek istenen şarkı değiştirilebildiği gibi çalma listesini başlatmak da mümkün oluyor.

Cevap bırakın