Spotify’da önemli atama

0

Türkiye’nin de dahil olduğu Spotify Güney ve Doğu Avrupa Yönetici Direktörü görevine Federica Tremolada’nın atandığı duyuruldu. İşte konuya dair detaylar…

Türkiye’de yoğun ilgi gören müzik akışı uygulaması Spotify’da, yönetim anlamında önemli bir değişiklik yaşandı. Federica Tremolada, Türkiye’nin de dahil olduğu Spotify Güney ve Doğu Avrupa Yönetici Direktörü oldu. Spotify tarafından yapılan açıklamada Federica Tremolada’nın medya, dağıtım ve inovasyon sektörlerinde elde ettiği 15 yılı aşkın uluslararası deneyimi yeni görevi ile birlikte şirkete taşıyacağı kaydedildi. İtalyan Tremolada, daha önce YouTube/Google’da dahil olmak üzere önemli yazılım platformlarında önemli pozisyonlarda görev almış bir isim.

Spotify’daki yeni görevine başlamadan önce Federica Tremolada, 2017 yılında YouTube/Google’da YouTube TV platformu için çalışan Amerika lider ekibinde çok önemli bir pozisyondaydı, hemen öncesinde ise İtalya ve Yunanistan pazarlarında İçerik İşbirlikleri ile ilgilenen departmanın liderliğini yapıyordu.

BMG/ Sony Publishing’te de görev aldı…

Daha önce, İtalyan start-up’ı Buongiorno’da Uluslararası Medya İşbirlikleri Yöneticisi olarak görev yapan  Tremolada’nın müzik ve içerik konusundaki kariyeri ise Pop Müzik birimindeki görevi ile BMG/ Sony Publishing’te başladı.

Sony, EMI, Warner Müzik Grubu, The Orchard ve Universal’in de bulunduğu bir dizi şirketin seçilen müziklerinin sınırsız olarak dinlenebilmesine olanak tanıyan Spotify, İsveçli bir müzik veri akışı ve podcast servisi.

Cevap bırakın