Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürSpotify’da geçen yıla göre yüzde 60 daha fazla çalma listesi oluşturuldu 

  Spotify’da geçen yıla göre yüzde 60 daha fazla çalma listesi oluşturuldu 

  Spotify’ın açıkladığı yeni verilere göre Türkiye’deki müzikseverlerin kendi çalma listelerini oluşturma aşkı her geçen gün artıyor. Türkiye’de bugüne kadar kullanıcılar tarafından oluşturulan toplam çalma listelerinin yüzde 30’u sadece son 12 ayda oluşturuldu. Sosyal medyada sevdiğimiz müziği paylaşma tutkumuz ise bir kez daha tescillendi: Türkiye, Spotify üzerinden sosyal medyada yapılan müzik paylaşımlarında Avrupa’da 1’inci, dünyada ise 5’inci ülke. 

  Eskiden karışık kasetler doldurmayı severdik, bugün ise hayatımıza dair her türlü sahnenin fon müziği olarak “çalma listeleri” oluşturmayı seviyoruz. Otobanda tam gaz araba kullanırken, plajda güneşlenirken, ofiste verimli bir iş günü için kendinizi motive etmeye çalışırken veya evinizde sakin ve dinlendirici bir an yaşarken; tüm bu senaryoların tamamında size mutlaka arkada çalan bir müzik eşlik ediyor.

  Türkiye’deki kullanıcılar kendi çalma listelerini oluşturmayı çok seviyor 

  Spotify bugün açıkladığı verilerle, Türkiye’deki kullanıcıların her mekan ve zamana uygun mükemmel listeleri oluşturma konusundaki tutkusunu ortaya koyuyor. 2023 yılında müzikseverler, Spotify’da, 2022’ye oranla neredeyse yüzde 60 daha fazla sayıda çalma listesi oluşturdu. Öte yandan kullanıcılar, platformda bugüne kadar kullanıcılar tarafından oluşturulmuş çalma listelerinin neredeyse yüzde 30’unu, sadece son 12 ayda oluşturdu.

  Spotify’ın yeni yayınladığı veriler, Türkiye’deki kullanıcıların sadece kendi müzik listelerini oluşturmadaki tutkusunu değil aynı zamanda müziği sosyal medya üzerinden paylaşmayı da ne kadar çok sevdiğini destekler nitelikte. Veriler Türkiye’nin Spotify’da yer alan içerikleri sosyal medyada paylaşma konusunda Avrupa’da 1’inci; dünyada ise 5’inci ülke olduğunu ortaya koyuyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN