Spotify’a yeni özellik: Video podcast

0

Yeni özellikler geliştirmek için çalışmalarını sürdüren Spotify, bu kez hedefine YouTube’u almış gibi görünüyor. İki YouTuber ile çalışmaya başlayan Spotify, şu sıralar video podcast’lerini test ediyor. Zane and Heath: UNFILTERED isimli kanalın sahipleri ile çalışan şirket, podcast’leri sadece ses olmaktan çıkaracak.

Spotify, video podcast ile YouTube’a rakip olacak

Zane and Heath: UNFILTERED isimli YouTube kanalının sahipleri Zane Hijazi ve Heath Hussar, Spotify’da video podcast’ler için testlere başladı. Bu özellik sayesinde podcast sırasında çekilen görüntüler de izlenecek. İlk etapta ikilinin son üç podcast’i videolu hale getirilecek. Test aşamasındaki özellik ile ilgili şirket cephesinden resmi bir açıklama gelmedi. Ancak kaynaklar, bu özelliğin kısa sürede daha fazla podcast için aktif hale geleceğini söylüyor.

Videolar, ses akışı ile senkronize edilecek ve dinleyiciler telefonlarını kilitlese bile oynatılmaya devam edecek. Özellik, masaüstü ve mobil uygulamada kullanılabilir olacak.

Konuyla ilgili The Verge’e açıklama yapan bir Spotify sözcüsü şunları söyledi:

“Spotify’da kullanıcı deneyimini iyileştirmek için rutin olarak birkaç test yapıyoruz. Bu testlerden bazıları daha geniş kullanıcı deneyimine zemin hazırlıyor. Diğerleri ise öğrenmemize yardımcı oluyor. Şimdilik paylaşacak başka bir haberimiz yok”

Spotify’ın testlere iki YouTube yıldızı ile başlaması, Google’a ait şirketi doğrudan hedefine koyduğunu işaret ediyor. Bildiğiniz gibi bazı podcast’lerin video kayıtları YouTube üzerinden yayınlanıyor.

Cevap bırakın