Spotify’ın yepyeni özellikleri duyuruldu

0

En popüler uygulamalar arasında yer alan Spotify, özellikle bünyesinde yer alan podcast çeşitliliği ve çalma listeleri ile dikkat çekiyor. Direkt olarak şirket tarafından yapılan yeni açıklamaya göre hem iOS hem da Android kullanıcıları artık sosyal medya üzerinden daha kolay bir şekilde paylaşım yapabilecek. Spotify yeni özellikleri ile kullanıcılara sunduğu yeni imkanlar:

Spotiy yeni özellikleri ile kullanıcı sayısını artırmak istiyor

Spotify’ın sunduğu yeni özellikler arasında ”bu bölümü mutlaka dinlemelisin” bulunuyor. Bu aslında podcast odağında sunulan bir destek. Yeni podcast zaman etiketi paylaşımıyla kullanıcılar, podcast bölümlerinin belirli bir anını paylaşabiliyor. Bu sayede arkadaşlarınıza onların hoşuna gidebilecek bölümleri dinletme imkanına kavuşuyorsunuz.

Bir diğer yandan bu özelliği kullanmak için podcast yayınını sevdiğiniz bölümünü dinlerken “paylaş” butonuna dokunun,“paylaşım başlangıcı” özelliğini  kullanın ve içeriği nerede paylaşmak istediğinizi seçin, hepsi bu.

Kullanıcıların karşısına çıkan bir diğer özellik ise ”canvas” oluyor. Bu sayede daha önce Instagram Hikayeler bölümünde paylaşabildiğiniz Spotify parçaları artık diğer uygulamaların da hikayelerine eklenebilecek. Snapchat için gelen bu destek ilerleyen günlerde Facebook Hikayeleri için de gelecek.

spotify-yeni-ozellik-01

En son özellik ise kullanıcıların Instagram Hikayeleri, Snapchat, Facebook Hikayeleri üzerinden yapacakları sosyal medya paylaşımlarının bir önizlemesini sunuyor.

Hatırlatmak gerekirse mobil podcast yayınlarının büyük bir çoğunluğunu elinde barındıran Spotify kullanıcılarının dörtte birini podcast dinliyor. Yaklaşık 89 milyon kullanıcı aktif bir şekilde Spotify üzerinden podcast yayını dinliyor. Hatta kullanıcılar odağında yapılan bir ankete göre sosyal medyada paylaşım, insanların Spotify’da yeni içerikler bulmalarına yardımca oluyor.

Sosyal medyada paylaşılan Spotify hikayeleri sayesinde kullanıcıların, yüzde 40’ı yeni parçalar ve podcastler bulduklarını bildiriyor.

 

Cevap bırakın