Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürSpotify, Cord Project ve Soundwave’i satın aldı

  Spotify, Cord Project ve Soundwave’i satın aldı

  spotify-tablet-820x420

  Müzik akışı servisi Spotify, kendi alanında rakipsiz. Apple Music, her ne kadar rekabete yeni bir boyut kazandırsa da Spotify’ın mevcut rakamlarının gerisinde. Servis, 75 milyon kullanıcıya sahip ve görünüşe bakılırsa gelecek planları müziğin kullanıcılara ulaşmasının yanı sıra yeni fikirleri de içeriyor.

  Müzik uygulaması, sesli mesaj uygulaması Cord Project ve müzik paylaşım uygulaması Soundwave’i satın aldığını duyurdu. Yeni platformlar, Spotify’ın müzik dinlerken, farklı uygulamalara yönelime iten yapısını, yeni bir boyuta taşıyabilir. Bu yönde gelen açıklamaya göre satın alımdaki temel amaç; kullanıcıların Spotify bünyesinde daha fazla kalmalarını sağlayacak yeni çalışmalarla ilgili. Şimdilik daha fazla detay bilinmiyor, peki Cord Project ve Soundwave uygulamaları ne şekilde işliyordu, neye yarıyorlardı? İşte yanıtlar…

   [vsw id=”d1fT0vHxAYI” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

  Cord Project, bir sesli mesajlaşma platformu. Ancak kaydedilen seslerin gruplara gönderimini de mümkün kılıyor. Kullanıcıları Cord Project ile aileleri ve arkadaşları ile sesli iletişimin keyfini çıkarıyorlar. Öte yandan özelliklerinin WhatsApp’ta da bulunduğunu belirtelim. Bir alternatif olarak pazarda yer almaktaydı ve görünüşe bakılırsa artık Spotify için sesli mesaj konulu yeni araçların önünü açacak.

  Soundwave ise bilinirliği çok daha yüksek bir platform. Spotify, Pandora, Youtube Music, Deezer gibi platformlardaki müzikleri, otomatik olarak ‘en son, en çok dinlediğiniz şarkılar’ gibi yapılarda listeliyor. Last.fm benzeri bir yapı sunuyor. Ancak sosyal yönü de var; o anın müziğini paylaşma şeklinde bir özellik ve bir de mesajlaşma fonksiyonu bulunuyor.

  İsveç merkezli Spotify’ın satın alımlar sonrasında atacağı adımlar merakla bekleniyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN