Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital Kültür'Spotify çalar' Mighty ile tanışın

  ‘Spotify çalar’ Mighty ile tanışın

  5603e4527d2c76f1e84534dac355284c_original

  Kickstarter, girişimciler için büyük fırsatlarla dolu platformlardan. Temelde bir tür bağış toplama mecrası ve amaç, tanıtımı gerçekleştirilen ürün veya hizmetler için yardım istenmesi, internet kullanıcılarının da bu yönde adımlar atması. İlginç formül ise her ürün için belirli bir sürede, önceden belirlenmiş bağış miktarına ulaşmanın hedeflenmesi. İşte bu yöndeki ürünlerden biri de Mighty.
  Ekran Resmi 2016-02-25 11.13.52

  3 gün içinde 123 bin dolar bağış toplandı (25 Şubat 2016).

  30 günlük bağış süresi için 250 bin dolar toplanılmasına ihtiyaç duyulan bir müzik aygıtı Mighty. 25 Şubat itibarıyla da istenen rakama ulaşması kesin gibi görünüyor. Yani kısa süre içinde potansiyel kullanıcılara sunulacak bir aygıt ile tanışmak üzereseniz. Peki ne işe yarıyor?

  Ekran_Resmi_2016-02-25_11_14_10Mighty, mobil cihazlara indirilen müzik akışı uygulamaları arasında en popüleri olan Spotify’ın çalışabildiği bir cihaz. Özelliği ise bir akıllı telefon olmaması, sadece müzik odaklı. Bu yönüyle Spotify kullanıcıları için bir ilk olan Mighty, tasarımıyla da Apple’ın ikonik müzik aygıtı iPod’u andırıyor. Bir tür Spotify+iPod füzyonu şeklinde tanımlanmaya başlandı bile.

  Peki Mighty’nin teknolojisinin arka planında ne var? Yanıtı Bluetooth. Akıllı telefonla eşleştirilmesi gerekiyor. Yani Spotify’ın yüklü olduğu (Premium versiyonunun) bir cihazla eşleştirilmiş olmalı. Ardından aygıtın üzerindeki butonlar yardımıyla müzik ileri sarılabiliyor, şarkı atlatılabiliyor…

  Diğer özellikleri arasında 2 GB depolama alanı, 500 MB RAM, 250 mAh batarya, USB Type-C portu yer alıyor. iPhone 4s ve üzeri iOS cihazlar ile Android 4.4 KitKat ve üzeri işletim sistemi sürümü yüklü akıllı telefonlarla uyumlu.

  İlginç bir yenilik olduğu aşikar, görünüşe bakılırsa şimdiden bir fenomen olma yolunda ilerliyor. Fiyatının 70 dolar olacağı belirtilen aygıtın Türkiye’de de online alışverişlerle satın alınabilmesi bekleniyor.

  Ürünün Kickstarter sayfasına gitmek için buraya tıklayınız.

  Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN