Sporcular için geliştirilen Samsung brainBAND ile tanışın

0

brainband

Giyilebilir teknolojilerin özellikle spor alanında sunduğu imkanlar bir hayli geniş. Katedilen mesafeyi tespit etmeye yarayan bilekliklerin çok ötesinde gelişmeler söz konusu. İşte bunlardan biri de Kore merkezli tüketici elektroniği şirketi Samsung imzası taşıyor.

Son dönemde en yeni Galaxy S serisi akıllı telefonları ile gündemden düşmeyen şirketin çok sayıda farklı alanda da geliştirme çalışmaları yürüttüğü biliniyor ve brainBAND de bunlardan biri.

Şu an için prototip aşamasında olduğu kaydedilen Samsung brainBAND, beyin sarsıntısı semptomlarının tespitine yardımcı oluyor. Bu alanda uzman bir ekiple birlikte çalışıldığı belirtilirken, aygıtın çıkış noktasının da beyin sarsıntısı tespitlerinde yaşanan güçlükler olduğu ifade ediliyor. Tasarımındaki fütürizm dikkatlerden kaçmıyor.

Sporcular için inovatif bir aksesuar 

Samsung brainBAND, kafaya alınan darbelerin risk seviyesinin anlaşılabilmesi için anlık bildirimler sağlıyor. Oldukça alternatif bir teknoloji ürünü olduğu düşünülebilir, ancak sporcular için ideal bir aksesuar olabilir, gelecekte ise atılacak sürprizlerle dolu başka inovatif adımların işaretlerinden biri gibi görünüyor.

Nasıl kullanılır?

Kullanımı ise kafaya takılması ve bildirimlerin de mobil uygulama üzerinde görülmesi şeklinde. Ayrıca üzerindeki LED ışıklar sayesinde de darbenin önemini gösteriyor; kırmızı ışık darbenin yüksek risk ihtiva ettiği, sarı ise problem olmadığı anlamına geliyor. Sporcuları koruma anlamında dikkat çeken aygıtın nihai versiyonunun ne zaman sunulacağı henüz bilinmiyor.

Cevap bırakın