Spor yaparken kullanabileceğiniz kulaklık alternatifleri

Spor yaparken kullanabileceğiniz kulaklık alternatifleri

0

Spor yaparken müzik dinlemek çoğumuz için vazgeçilmezdir. Aktivite sırasında kimimiz için motivasyon kimimiz için konsantrasyon demek olan müziği dinlediğimiz kulaklıklar da en az müziğin kendisi kadar konforu ve verimliliği artırmada etkilidir. Spor yaparken kullanılacak kulaklık seçiminde pek çok kriter söz konusu olabilir. Kablolu ya da kablosuz olması, batarya ömrü, kullanım rahatlığı, hava geçirgenliği vs. Kriterler kişiden kişiye değişse ben kendi deneyimimden yola çıkarak özellikle outdoor spor yaparken müzik dinlemekten vazgeçemeyen biriyseniz ve aktivite alanınız şehir içindeyse dışarıdaki trafik vb. sesleri tamamen izole etmeyen bir model tercih etmenizin önemli olduğunu söylemek istiyorum. Tabii salon, kort, doğa sporları için seçiminizde etkili olacak kriterler de değişkenlik gösterecektir. Bu haftaki yazımda 2018’de piyasaya çıkan modelleri baz alarak başarılı bulduğum ve spor yaparken tercih edebileceğiniz kulaklık modellerini bir araya getirdim.
Samsung Gear IconX
Samsung Gear IconX kulaklık 2018’in en iyilerinden olarak göze çarpıyor. Sabit kulaklık tasarımı koşu ve pek çok spor için uygun.Gear IconX kulak içi kulaklıkların kablosuz çalışabiliyor olması da spor sırasında sağladığı artılardan. Daha güzeli 4 GB’lık hafızaya sahip olması bence. Bu sayede içine elinizi korkar alıştırmadan bol bol şarkı yükleyebiliyor ve yanınıza telefon taşımadan rahatça dinleyebiliyorsunuz. Gear IconX’in otomatik izleme modu yürüyüş veya tempolu koşunuzu algılıyor, mesafeyi ve yaktığınız kalorileri kaydediyor. Hızlı şarj özelliği ile sadece 10 dakikada şarj ederek 1 saat kullanabileceğiniz cihazın pil ömrü 7 saat kadar.
Jabra Elite 65t
Eğer Samsung Gear IconX’ten daha dayanıklı bir model arıyorsanız Jabra Elite 65t’yi deneyin derim. IconX gibi kulak içi olan bu modelin çevresinde taşımayı zorlaştıran herhangi bir kablo yok. Kulağa iyi oturan kulaklığın, yan tarafındaki ek mikrofonlar sesin daha net olmasını sağlarken, rüzgar gürültüsünü de kesiyor. Doğada koşu yapanlar için tercih sebebi olabilir bu özellik. Batarya ömrü yaklaşık beş saat olan bu kulak içi kulaklıkta 15 dakikalık hızlı şarj 1.5 saatlik kullanım süresi sağlıyor. Bu bakımdan da geçer not alıyor. Son olarak kulaklıkta sanal asistan desteği de bulunduğunu ekleyeyim.
Anker Soundcore Spirit X
Eğer iyi bir kulaklık almak istiyorsanız ancak fazla para da harcamak istemiyorsanız Anker Soundcore Spirit X size uygun bir seçenek olabilir. Cihaz kulaklık için oldukça konforlu ve sabit olması sebebiyle koşu için oldukça uygun. Beş farklı boyut ve 3 sabitleme ucuna sahip Spirit X pek çok insana kullanışlı gelecek şekilde kulak kanalının içine çok fazla girmiyor. Diğer modellerin aksine Spirit X tamamen kablosuz değil. Öte yandan cihaz üzerindeki küçük kulaklık spor esnasında sorun yaratabilir. Ancak 12 saatlik batarya ömrü ve ses kalitesi ile koşu için bu cihaz sizin için iyi bir seçenek olabilir.
Beats Studio3 Wireless
Eğer kulağınızın içinde bir şey olmasından hoşlanmıyorsanız kulak üstüne takılan bir kulaklık tam size göre. Oldukça konforlu olan kulaklık koşu ve diğer egzersizler için çok uygun. Apple W1 çipi ile hızlı Bluetooth eşleme özelliği sağlanan cihazın batarya ömrü ise gayet uzun. Cihaz tam 22 saat batarya süresi sunuyor. Ayrıca 10 dakikalık şarj ile 3 saat batarya süresi elde etme şansınızın da olduğunu ekleyelim. Gürültü önleme özelliğine sahip olması salon sporları yapanlar için bu kulaklığı tercih sebebi olabilir.
Bose SoundSport In-Ear
Kablosuz güvenilirlik veya batarya ömrü hakkında endişe etmek istemiyorsanız Bose SoundSport In-Ear iyi bir alternatif. İnanılmaz derecede rahat olan cihaz açık kulak tıkaçları sayesinde başarılı bir hava geçirgenliğine sahip. Kulaklık sizi dış mekandan izole etmediğinden özellikle trafiği ve etraftaki diğer sesleri takip etmek isteyen koşucular için ideal. Ama kalabalık bir spor salonu için ideal bir seçenek olmayacaktır. Bunu da belirtmekte fayda var.

Cevap bırakın