Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  SağlıkSpor yaparken işinize yarayacak en akıllı programlar

  Spor yaparken işinize yarayacak en akıllı programlar

  Spor yapmak ya da yapmamak… Kolaya kaçmayı seven insanoğlu için özellikle spor yapmamak için onlarca neden saymak mümkün. Bunların temelinde ise sporun vücut kimyasında belli başlı değişimlere neden olması yatıyor. Dolayısıyla vücudunuz ve sinir sisteminiz arasında daimi bir gelgit söz konusu. Bir taraftan koşup bisiklete binmenin manevi yükü diğer taraftan patlamış mısır ve cips yiyerek televizyon karşısında kilo almanın dayanılmaz hafifliği…

  İşte yukarıdaki kırılma noktalarında sizi tünelin sonundaki aydınlık tarafa taşıyacak yegane unsur akıllı cihazlarınızda kullanabileceğiniz spor programları olabilir. İnanın programın yüklü olması bile bilinçaltında sizi dürtecek, baklavaları yerken hissedeceğiniz suçluluk seviyesini yükseltecek. İşte başlıyoruz.nike

  Nike+ Training Club
  Akıllı telefon uygulamalarında Nike uzun süredir çalışmalar yapıyor. Training Club ise hızla gelişip ilerleyen özel bir platform. Kişisel antrenör olma iddiasıyla “Beni indirin!” diye haykıran programda Öncelikle programın arayüzü oldukça ferah ve kullanıcı dostu. Sürekli kurcalayıp farklı bir sekme keşfetmek istiyorsunuz. Yükleme ve kayıt işleminden sonra karşınıza “Haftanın antrenmanı” çıkıyor ve büyük bir dünyaya ilk adımınızı atıyorsunuz. Bunun dışında kullanıcıların en çok tercih ettiği programları da görebilmek mümkün. Program seçimini incelmek, sıkışlamak, güçlenmek ve odaklanmak şeklinde dört temel kategoriden seçiyorsunuz. Ardından programın süresi ve zorluk seviyesini belirliyorsunuz ve istekleriniz doğrultusunda programlar karşınıza geliyor. Başlangıç seviyesindeki antrenmanların dışında Mario Sharapova’nın ünlü 15 dakikalık programlarına kadar zengin seçenekler söz konusu. Her program size Nike Fuel denilen bir puan veriyor. Puanlar sosyal medya paylaşımı ve uzman tavsiyeleri olarak ileride dönüyor. Programın tamamen Türkçe olması ve Android / iOS uyumlu olması önemli bir artı.

  RunKeeper
  GPS özelliği sayesinde ayrıntılı veri analizi yapabilen bu program farklı seviyede koşucuların vazgeçilmezlerinden biri. Tabii yeri gelmişken belirtelim. Koşu aslında genel bir kategori. Bunun içine cross ve yürüme de giriyor. Spor salonlarında genellikle ısınma amaçlı aşırı hızla koşan insanlar, normal yürüyüş yapan insanları biraz küçük görürler ki bu son derece yanlış bir tutumdur. Yürümekten tempolu koşuya hepsinin yeri ve faydası ayrıdır. RunKeeper aslında sizin yürüyüşlerinizi de gözlemlediği için rakiplerinden ayrılıyor. İdmanınız bittikten sonra ulaştığınız en yüksek hız, kat ettiğiniz mesafe ve zaman ekseninde veriler elde ediyor bunları önceki seanslarınızla karşılaştırabiliyorsunuz. Eğer dışarıda koşuyorsanız harita işinize yarıyor. Salonda koşu yapıyorsanız da programın kardiyo özelliği yine verilerin toplanmasında size çözüm sunuyor.

  Johnson & Johnson 7 Minute
  Zorluğu ve yoğunluğu ayarlanabilen, her seviyede sporcuya hitap eden videolu yedi dakikalık programlar. Videoların görsel anlamda teşvik edici ve tekniği doğru uygulamak açısından yararlı olduğu bir gerçek. Programın kişisel antrenör özelliği de var. Seçtiğiniz programlar ve hedefleriniz arasında size yol göstermesi önemli bir özellik.

  pocketyoga

  Pocket Yoga
  Cep Herkül’ü derler ya… Bu da adeta Cep Yogası. Son yılların popüler egzersiz metodu Yoga’yı teknik açıdan uygulamak isteyenler için Pocket Yoga oldukça yol gösterici bir uygulama. Program doğunun mistik taraflarıyla ilgilenmiyor. Bunun yerine her yerde uygulayabileceğiniz teknikleri detaylı şekilde gösteriyor. Bu arada Yoga ve benzer sisteme sahip pilatesin iç kasları çalıştırdığını unutmayın. Genellikle Bodybuilding ile uğraşanların es geçtiği iç kasları çalıştırmak için Yoga gibi metot şart. İç kasların önemi de vücudunuzu güçlü tutmasında yatıyor. Başka bir yazıda detaylara girebiliriz diyerek konuyu kapayalım ve listemizdeki tek ücretli uygulamanın Pocket Yoga olduğunu (2,99 dolar) hatırlatalım.

  Telefonunuzun uygulama indirme bölümüne girdiğinizde çok sayıda yazılım göreceksiniz. Size sunduğumuz başlıklar genel ihtiyaçlarınız için en işlevsel olanları. Akıllı telefonlara yükleyeceğiniz bu programlarla hem telefona hem de spora bakışınız değişecek. Daha fazla beklemeyin.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN