Spider-Man PS5 ve PS 4 grafik karşılaştırması!

0

Dünya genelinde 19 Kasım’da satışa sunulacak olan Sony PlayStation 5, uzun zamandır merak ediliyor. 12 Kasım itibari ile belirli ülkelerde satışa sunulan konsolun grafik performansı Playstation 4 iile karşılaştırıldı. Spider-Man PS5 ve PS 4 grafik karşılaştırması!

Spider-Man PS5 ve PS 4 grafik karşılaştırması!

GameSpot, bir videosunda PlayStation 4 için geliştirilen Marvel’s Spider-Man oyununun PlayStation 5 sürümünü eski jenerasyon ile kıyasladı. Gelişen grafiklerin yanı sıra ışın izleme desteği ve HDD ile SSD arasındaki fark da gözlerden kaçmadı. 7 dakikalık videoda oyunun birçok hali karşımıza çıkıyor.

Videodan anlaşıldığı üzere grafikler arasında pek fark yok. PlayStation 5 remastered sürümüyle bazı yeni efektler eklenmiş ve ortam rengi daha kırmızı tonlara bürünmüş. Bununla birlikte ışın izleme desteğinin bulunması bazı yanma efektlerini daha gerçekçi kılmış. Sony’nin daha önce verdiği röportajlarda önemli bir noktaya değinilmişti: Spider-Man oyununun SSD ile nasıl etkileneceği. PS5 sürümünde karakterimizin daha hızlı ağ gezisi yaptığını görebiliyoruz. Marvel’s Spider-Man oyunu grafikleri haricinde bu gibi değişikliklere uğradı.

PS4’teki HDD ile PS5’teki SSD arasında devasa hız farkı bulunuyor. Bu hız farkını zaten oyunun açılışından anlayabiliyoruz. Bazı kaplamaların işlenmesi ve haritanın konsol tarafından işlenmesi daha yüksek okuma hızı gerektirdiği için HDD ile karakterin hızlı hareket etmesi pek mümkün olamıyordu. SSD ile bu sorun çözülmüş olmalı ki aradaki hız farkını bariz bir şekilde görüyoruz.

Eğer saydığımız farklar sizin için önemli değilse ve yeni nesil oyunlarla çok haşır neşir olmayı düşünmüyorsanız PlayStation 4 sizin için hala iyi bir seçim olabilir.

Cevap bırakın