Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelSpider-Man 2 inceleme! Bir oyundan fazlası!

  Spider-Man 2 inceleme! Bir oyundan fazlası!

  Sony ve Insomniac Games işbirliği ile geliştirilen Spider-Man 2’yi mercek altına alıyoruz. Oyun hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar ve fazlası Spider-Man 2 inceleme yazımızda. Hadi başlayalım!

  İncelemeye başlamadan önce şunu belirtelim. Oyunun hikayesi genel olarak sürükleyici ve nefes kesiyor. Dolayısıyla bu heyecanı kaçırmamak adına inceleme esnasında spoiler vermekten olabildiğince kaçınacağız.

  Bilindiği üzere ilk Spider-Man oyunu hem PS4, hem PS5, hem de PC için satışa çıkmıştı. Nitekim oyun çıktığı 3 platformda da fazlasıyla beğenildi. Genel olarak yapımcılar hem Spider-Man, hem de Spider-Man Miles Morales’te oldukça sağlam bir iş çıkarmışlardı.

  Marvel's Spider-Man 2 inceleme

  Spider-Man 2’den beklentiler, ilk oyundaki başarıdan dolayı bir hayli yüksekti. Nitekim oyunu oynamaya başladığınızda, genel anlamda beklentilerin karşılandığını da görüyorsunuz. Gerek grafikler, gerek dövüş sekansları, gerekse de hikaye tam olması gerektiği gibi.

  İkinci oyun Spider-ManMilesMorales oyununun hemen sonrasında geçiyor. Peter Parker, yaptığı geziden dönmüş ve şehri Miles Morales ile birlikte korumaya başlamıştır. Bu olaylar esnasında kentin yakınlarına bir meteor düşer ve Spider-Man’in en azılı düşmanı olan symbiot dünyaya gelir. Ardından Eddie Brok bu symbiot ile temasa geçer ve Venom’a dönüşür.

  Spider-Man: Miles Morales pc inceleme

  Spider-Man 2 inceleme! Bir oyundan fazlası!

  Hemen şunu belirtelim. Oyunda bir çok boss savaşı yer alıyor. Yani sadece Venom üzerine kurulu bir Spider-Man oyunu ile karşılaşmıyoruz. Her ne kadar yayınlanan ilk teaser videoları yapımda Venom karakterinin ön planda olacağı hissini vermiş olsa da durum bundan biraz farklı.

  Zaten oyunda ilerledikçe, hikayenin sizi bambaşka bir noktaya götürdüğünü fark ediyorsunuz. Yani peşine düştüğünüz düşmanlar, aslında buz dağının görünen kısmını oluşturuyormuş. Nitekim oyunda ilerledikçe de derinleşen hikayedeki gizemi çözüyorsunuz.

  Oyundaki dövüş mekanikleri ilk oyundaki ile benzer. Elbette yapımcılar başarılı olan mekaniklerin üzerine eklemeler yapmışlar. Fakat tamamen değişen bir mekanik örgüsünden bahsedemeyiz. Ben dövüşleri genel anlamda başarılı buldum.

  Atlama, zıplama, ağ atma ve şehir içerisinde dolaşma da son derece keyifli. Bir yerden başka bir yere giderken, hızlı bir şekilde seyahat edebiliyorsunuz. Bu açıdan da oyun sizleri boğmuyor.

  Ana görevler haricinde birçok yan görev ve yüzlerce challenge da oyun içerisinde sizleri bekliyor. Kısaca özetlememiz gerekirse, Spider-Man 2 aldığı parayı fazlasıyla hak eden bir yapım olmuş diyebiliriz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN