Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürSosyal medyadaki ‘sözde borsa uzmanlarına’ dikkat

  Sosyal medyadaki ‘sözde borsa uzmanlarına’ dikkat

  Bir etkinlik kapsamında sosyal medyadaki sözde borsa uzmanlarının tavsiyeleri yerine uzman aracı kurumlar veya portföy şirketleriyle çalışılmasının önemine dikkat çekildi.

  ‘İnfo Yatırım Yatırımcı Buluşmaları’nın yedincisini Denizli’de gerçekleştirdi. 7 Ekim Cumartesi günü Denizli Park Dedeman’da Mine Uzun’un moderatörlüğünde gerçekleşen etkinliğe 500’den fazla yatırımcı katıldı.

  Enflasyonla mücadele için yatırım yapmanın zorunlu olduğu belirtilen buluşmada, her dönemin ayrı bir hikâyesi olduğu, temeli, güçlü hikâyesi olan hisse senetlerine orta/uzun vade yatırımların yapılabileceği belirtilerek, yatırımların güvenliği için sosyal medyadaki sözde borsa uzmanlarının tavsiyeleri yerine uzman aracı kurumlar veya portföy şirketleriyle çalışılmasının önemine dikkat çekildi.

  ‘Borsaya ilgi devam edecek’

  İnfo Yatırım Satış ve Pazarlama Direktörü Sertaç Ekeke, “Enflasyonun ve genel konjonktürün getirdiği bu ortam hem şirketlerde büyümeyi hem de borsaya ilgiyi devam ettirecektir. Borsa 12.000 potansiyeli taşıyor. 400 dolara doğru bir hareketlenme bekliyorum. Endekste düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendirmek gerekir. Temeli, güçlü hikâyesi olan hisse senetlerini orta uzun vade taşımak bu dönemin ana stratejisi olmalı” tavsiyesinde bulundu.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN