Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerYazılımSosyal Medya Yönetim Platformu : Hootsuite

  Sosyal Medya Yönetim Platformu : Hootsuite

  gorsel49Hayatı, günlük olayları ve arkadaşlarımızı sürekli olarak sosyal medyadan takip ediyoruz. Çevrimiçi gazete okumayı bile bıraktık, neler olup bittiğini öğrenmek için Twitter ve Facebook sayfaları arasında sürekli turluyor ve bu platformdaki haberlere günlük gazetelerden çok daha fazla itibar ettiğimiz günlerdeyiz. Durum böyle olunca da sosyal medyanın etkin bir biçimde yönetilmesinin önemi artıyor. Fakat sosyal medyayı hem takip etmek hem de katma değer sağlayacak şekilde yönetmek hiçte kolay bir iş değil. Bunu profesyonel ve verimli bir şekilde yapabilmek için pzarda farklı özelliklerde çeşitli yazılımlar mevcut. Bugün bu yazılımların en profesyonel ve en kolay kullanıma sahip olanlarından ve dünyanın en çok kullanılan sosyal medya yönetim platformlarından biri olan ve Twitter, Facebook, LinkedIn, Instagram, Google+ benzeri 25’den fazla sosyal ağ platformuna doğrudan bağlanabilen Hootsuite’i anlatacağım.

  Bilgisayarınıza Program Yüklemeye Bile Gerek Yok

  Aslında Hootsuite’i bilgisayarınıza bir program yüklemeye gerek olmadan çevrimiçi olarak kullanabileceğiniz bir sosyal medya yönetim platformu olarak tanımlayabiliriz. Hootsuite yoluyla sahip olduğunuz tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir merkezden rahatça yönetebilir ve gelişmiş özellikleri sayesinde sosyal medyanın yönetimini sağlayabilirsiniz.

  Üyesi Olduğunuz Tüm Sosyal Ağları Senkronize Edebilirsiniz

  Bugün 175 ülkede 10 Milyondan fazla kişinin kullandığı Hootsuite’e kaydolup çalışmaya başladığınız anda üye olduğunuz tüm sosyal ağları programa senkronize bir biçimde ekleyebilirsiniz. En önemli özellliği planlanmış ve birden fazla sosyal ağa eş zamanlı olarak paylaşımlar yapabilmeniz. Hootsuite’i en çok planlı içerikleri belirli bir zamanda sosyal ağlarda paylaşımını yaparken seveceksiniz. Çünkü tüm planlamayı yapmak oldukça kolay ve hızlı.

  Hootsuite Kullanarak Neler Yapabilirsiniz Başlıklar Halinde Kısaca Değinelim

  Sosyal Ağlara Göndereceğiniz Mesajları Planlayabilirsiniz

  Tüm sosyal ağlara yapacağınız sosyal medya paylaşımlarınızı önceden saat saat ve dakikası dakikasına planlayabilirsiniz. Böylece siz uyurken, seyahatteyken veya başka işlerle uğraşırken bile sosyal ağlara daha önceden planladığınız içeriği göndermeye devam edebilirsiniz.

  Verdiğiniz Cevapları  Arşivleyerek Zamandan Tasarruf Sağlarsınız

  Sosyal ağlardan gelen sorulara ve müşteri isteklerine hızlıca cevap verebilir ve cevaplarınızı gelecek kullanımlar için saklayabilirsiniz.

  Aynı Anda Çok Sayıda Sosyal Medya İle Paylaşabilirsiniz

  Senkronize ettiğiniz tüm sosyal ağlarınızda mesajlarınızı gün, saat ve dakika olarak planlayarak bu mesajları aynı anda ve tek bir tıkla paylaşabilirsiniz.

  Önemli Bulduğunuz Kişileri Daha Yakından Takip Edin

  Sosyal medyada etkili kişileri ya da önemli müşterilerin listesini oluşturup, işletmeniz için önemli olan kişileri yakından takip edebilirsiniz..

  Markanızla İlgili Ne Konuşuluyorsa Takip Edebilirsiniz

  Sosyal ağlarda sizinle ilgili tüm konuşmaları akıllı filtreler kullanarak, dinleyip, analiz ederek verimlilik artışı konusunda daha hassas çalışmalara zemin hazırlayabilirsiniz.

  Yaptığınız İşleri Raporlayarak Analiz Edebilirsiniz

  Sosyal medyadaki takipçileriniz ile ilgili tüm verilere ulaşarak hepsini kolayca raporlayabilir böylece verimliliğinizi arttırabilirsiniz.

  Kitlenizin Coğrafi Yapısıyla Yakından İlgilenebilirsiniz

  Sosyal medyadaki kitlenizin coğrafi yapısıyla da yakından ilgilenebilir ve onları cinsiyet ve coğrafi olarak, şehir seviyesine kadar inceleyerek tanıyabilirsiniz.

  Sosyal Medya Ekibinizin Yetkilerini Belirleyebilirsiniz

  Sosyal medya ekibinizin her birine  farklı yetkiler tanımlayarak onların sizin adınıza sosyal medya paylaşımları yapabilmesini için düzenleme yapabilirsiniz.

  Hesabınızdaki Şüpheli Hareketleri Anlık Görebilirsiniz

  Üyesi olduğunzu sosyal ağ hesaplarınızda şüpheli bir hareket varsa, anlık olarak güvenlik bildirimleri alırsınız. Böylece hesabınızın ele geçirilmesine yönelik çalışmalardan hemen haberiniz olur.

  Mobil cihazlar Üzerinde Bile Güvende Olursunuz

  Sizin için güvenliği en üst seviyede tutar. Hootsuite HTTPS ayarları, mobil cihaz ya da WiFi kullandığınızda da güvenliğiniz için şifreleri güvende tutmaya devam eder.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN