Sosyal medya platformu Google+ kapatılıyor! İşte detaylar

0

Google, kendi sosyal medya platformu olan Google+’ı kapatma kararı aldı. Buna göre, yakın bir zamandan itibaren Google+ artık kullanılamayacak. İşte Google cephesinden konuya ilişkin yapılan en son açıklamalar…

Facebook ve Twitter karşısında bir türlü istediği başarıyı yakalayamayan Google+, aslında kapatma kararını geçtiğimiz yıl içerisinde almıştı. 2019’la beraber bu kararı somutlaştıracak adımlar atmaya hazırlanan firma, 2 Nisan 2019 tarihi itibariyle platformun kapatılacağını resmi olarak duyurdu.

Eğer hâlihazırda Google+ kullanıyorsanız, verilerinizi indirebilmek için kısıtlı bir zamana sahip olduğunuzu belirtmek istiyoruz.

4 Şubat tarihi itibariyle yeni profil, sayfa, topluluk veya etkinlik oluşturma işlemlerinin kapatıldığı Google+ üzerinde, eğer dilerseniz 2 Nisan 2019 tarihine kadar tüm verilerinizi indirip yedekleyebilirsiniz.

Google, bu işlemlerin nasıl yapılacağını kapsamlı olarak kullanıcılarıyla paylaşmış görünüyor. Firmadan yapılan açıklamaya göre, verilerin silinme işlemi kademeli olarak gerçekleştirilecek. Dolayısıyla, 2 Nisan 2019 tarihinden sonra birkaç ay için daha bazı verileri parçalı olarak Google+ üzerinde görebilmeniz söz konusu olacak.

Artık Google+ ile oturum açma seçeneğinin de kaldırılacağını ifade eden firma, bunun yerine Google ile oturum saçma seçeneğinin getirilebileceğini ifade ediyor.

Kişiler, topluluklar ve topluluk moderatörlerinin, söz konusu tarihe kadar verilerini indirip kaydetmeleri gerekiyor. Ayrıca Google+ oturumunuzla üçüncü parti web sitelerinde yazdığınız yorumlar da kademeli olarak 4 Şubat itibariyle silinmeye başlanacak.

G-Suite hesabınızda yer alan Google+ oturumunuzun etkin kalacağını da belirtmeliyiz.

Cevap bırakın